Jednostavno nije išlo

Hajduk potpuno ‘potopio’ Pregradu na domaćem terenu s čak 10:1

Objavljeno: 06.03.2023. zagorjeinternational

Visokim porazom od Hajduka nogometašice Pregrade oprostile su se od daljnjeg natjecanja u četvrtfinalu kupa. Okršaj s gošćama s juga dočekan je s puno samopouzdanja, posebno nakon senzacionalnog prolaza osmine finala. No, ovaj put samo htijenje nije bilo dovoljno jer razlika između liga je bila i više nego očita. Prvoligašice Hajduka nakon rane kritične ozljede najbolje igračice drugoligaške ekipe Pregrade, Andreje Šćukanec – Hopinski Šćuki, usmjerile su igru u samo jednom smjeru.

Iako se požrtvovna Šćuki nakon ukazivanja liječničke pomoći vratila na teren, psihološka šteta je bila počinjena iz koje se nogometašice Pregrade nisu uspjele pravovremeno oporaviti te su nogometašice Hajduka prošetale travnjakom do deset zgoditaka, pritom primivši samo jedan u svoju mrežu.

Utakmica je bila u rezultatskom ‘al pari’ do 21. minute kada su gošće, predvođene Janom Čanjevac, Paulom Petković, Anom Bakalar i Antonijom Mišura, projektilom s 18 metara načele mrežu vratarice domaćih Ivane Kozina. Prvo poluvrijeme završilo je s dostižnih 0:3, no potpuni raspad sustava dogodio se u drugom dijelu, a dojam je popravio počasni gol za domaće u 68. minuti iz jedanaesterca, kojeg je zabila Petra Marec.

Strijelci: 0:1 Petković 21′; 0:2 Petković 25′; 0:3 Kukavica 45′; 0:4 Bakalar 49′ – 11 m; 0:5 Bočkaj 51′ – autogol; 0:6 Čanjevac 55′; 0:7 Vlastelica 66′; 1:8 Marec 68′ – 11 m; 1:9 Mišura 79′; 1:10 Čanjevac 89′.

ŽNK PREGRADA: Kozina, Bočkaj, Brgles ( 78. Zajec ), Marec, Gorupec ( 46. M. Mirt ), Golubić ( 78. Vešligaj ), Šćukanec – Hopinski ( 53. Preglej ), Stanković, Kolar, L. Mirt ( 36. Peček ). Trener: Rudolf Hustić.

ŽNK HAJDUK: Jonjić, Brnić, Bakalar ( 68. Milojević ), Mišura, Vlajčević ( 46. Vlastelica ), Sušak ( 61. Kapitanović ), Čanjevac, Petković ( 61. Dugandžić ), Patock ( 46. Herceg ), Grebenar, Kukavica. Trenerica: Tamara Benković.