U Glini održan Internacionalni kickboxing kup “Glina Open 2024.”

Zagorski klubovi osvojili šest zlata, devet srebra i devet bronci

Objavljeno: 30.04.2024. Milorad Videković

U Glini je održan Internacionalni kickboxing kup “Glina Open 2024“. Na natjecanju je nastupilo 235 boraca iz 37 klubova i četiri države (Mađarska, Slovenija, Bosna i Hercegovina te Hrvatska) u 315 startova. Natjecalo se u tri discipline – point fighting, kick light i light contact – a iz naše županije nastupili su KBK Krapina, KBK ‘Ninja’ Zabok i KBK ‘Bušido’ Sveti Križ Začretje.

KBK Krapina

Iz Kickboxing kluba Krapina borilo se 12 natjecatelja. U konačnom poretku klubova zauzeli su 10. mjesto s osvojena tri zlata, devet srebra i pet bronci. Rezultati su slijedeći: Kick light, Timotej Kukovačec među mlađim kadetima do 47 kg osvaja 1. mjesto kao i Katarina Jug među mlađim kadetkinjama do 37 kg 1. mjesto. Light contact: Timotej Kukovačec mlađi kadeti do 47 kg 1. mjesto, Katarina Jug mlađe kadetkinje do 37 kg 2. mjesto i Jakov Varjačić mlađi kadeti do 32 kg 2. mjesto. Point fighting: Magdalena Cesarec mlađe kadetkinje početnice do 32 kg 2. mjesto, Ileana Kukovačec djevojčice početnice do 27 kg 2. mjesto, Adela Kunštek djevojčice početnice do 36 kg 2. mjesto, Adela Kunštek djevojčice početnice preko 36 kg 2. mjesto, Timotej Kukovačec mlađi kadeti do 47 kg 2. mjesto, Karmen Tandarić mlađe kadetkinje početnice preko 47 kg 2. mjesto; Luka Štrok mlađi kadet početnik do 37 kg 2. mjesto, Antonela Kunštek djevojčice početnice do 36 kg 3. mjesto, Antonela Kunštek djevojčice početnice preko 36 kg 3. mjesto, Jakov Varjačić mlađi kadeti početnici do 37 kg 3. mjesto, Karlo Tandarić stariji kadet do 42 kg 3. mjesto, Danijel Horvat junior do 63 kg 3. mjesto.

KBK Krapina

Jakov Sekušak među juniorima i Katarina Jug među mlađim kadetkinjama u point fightingu nisu uspjeli doći do medalje ovaj put.

KBK ‘Ninja’

Odlične rezultate postigao je i KBK ‘Ninja’ Zabok. Zlatnu medalju osvojili su: Mateja Balija u disciplini Point fight, kategorija mlađe kadetkinje početnice do 42 kg, Gabrijel Latin u disciplini Light contact, kategorija juniori do 57 kg i Leonardo Čvek, u disciplini Kick light, kategorija juniori do 69 kg. Leonardo Čvek proglašen je najboljim muškim borcem u Kick light disciplini te je osvojio pehar kao najbolji pojedinac u svojim visokim pobjedama u četiri borbe u nizu. Brončane medalje osvojili su: Emerik Šafranko, u disciplini Point fight u juniorskoj kategoriji do 69 kg, Nika Juriša, u disciplini Point fight, u kategoriji mlađe kadetkinje početnice do + 47 kg.

KBK ‘Ninja’

Natjecatelj Adrian Čekolj u disciplini Pont fight kategorija mlađi kadeti početnici do 37 kg, plasirao se na 5. mjesto, isto kao i Ema Štefanek u disciplini Point fight, u kategoriji starije kadetkinje do 50 kg.

KBK ‘Bušido’

KBK ‘Bušido’ nastupio je s tri svoja borca u disciplini Point fighting koji su osvojili dvije bronce: Manuela Mandić do 28 kg u skupini mlađih kadetkinja i Hana Mikulec do 37 kg u skupini mlađih kadetkinja, dok je Tomislav Vrankovečki osvojio 5. mjesto do 47 kg u skupini starijih kadeta.