U 20. kolu 3. NL Centar Tondach ugostio Kurilovec

Svakom po bod

Objavljeno: 17.03.2024. Milorad Videković

U 20. kolu 3. NL Centar Tondach je na svom terenu dočekao deveto plasirani Kurilovec odigrao bez pobjednika 1:1.

Značajan susret za Tondach jer trebalo je „sprati“ onu blamažu protiv Ponikvi u prošlom kolu na svom terenu a k tome i upisati nove bodove protiv jakog Kurilovca. Na trenerskoj klupi sjedio je novi dvojac, Čehulić – Pužin, koji nije mogao računati na Marka Mlinarića, jednog od najboljih igrača domaće momčadi.

Dobro su igrači Tondacha otvorili utakmicu, slično kao i protiv Ponikvi sa nekoliko prilika ali se povijest ponovila. Prvi su mrežu zatresli gosti. Igrala se 14. minuta kada je sa udaljenosti od dvadesetak metara iznenada odlično pucao Šarić prema desnom donjem kutu Martineca koji odlično reagira ali se lopta odbija do natrčalog Blagoeva koji lako pogađa za vodstvo gostiju.

Srećom Tondach brzo dovodi rezultat u egal. Igrala se 22. minuta kada je nakon kornera za Tondach u šesnaestercu gostiju najbolje skočio Usmiani i glavom sproveo loptu u mrežu.

Do kraja susreta vidjeli smo grčevitu borbu i želju domaćih igrača da dođu do pobjede, Boronjek pogodio stativu, ali se lopta „zamjerila“ domaćim igračima i nije htjela u mrežu sigurnog Tora.

Na kraju svakom po bod a već u slijedećem kolu, subota 23. ožujka u 16,00 sati, Tondach očekuje još teži susret jer dočekuje drugoplasiranu ekipu lige Lučko.

Tondach – Kurilovec 1:1

Stadion NK Tondach. Gledatelja: 150. Sudac: D. Bujan ( Jastrebarsko ) 7. Pomoćnici: Jurčević i Boroša.

Strijelci: 0:1 Blagoev (14); 1:1 Usmiani (22).

Tondach: Martinec 6,5; Kralj 6,5; Hendija 6; Borovčak 6 ( 82. Videk – ); Boronjek 6; Frtalj 6,5; Frančina 7; Jagarčec 6 ( 61. L. Jurina – ); D. Bosec 6,5; Jurina 6,5; Usmiani 7 (82. Bobinec -. ). Trener: Franjo Pužin 7.

Kurilovec: Tor 6; Bradić 5,5 ( N77. Milković – ); Turkalj 6; Šarić 6; Drezga 6; Sedlaček 6; Elijah 5 ( 46. Mrvičin 5,5 ); Žlebečić 6; Curek 6; Blagoev 6,5; Rojka 5,5. Trener: Stjepan Bašić 6.