U 19. kolu 3. NL Centar, Tondach ugostio Ponikve

Ponikve deklasirale Tondach

Objavljeno: 10.03.2024. Milorad Videković

U 19. kolu 3. NL Centar Tondach je ugostio Ponikve i doživio visoki poraz od 0:6.

Početak nije niti malo nagovještavao da ćemo gledati igru samo u jednom smjeru. Naime, u prvih dvadeset minuta susreta dominirao je domaćin stvorivši dvije izgledne prilike koje su više zbog nespretnosti napadača domaćih negoli zbog dobrih intervencija obrane gostiju ostale neiskorištene. Od tog trenutka igra domaće momčadi se potpuno raspada a na terenu postoji samo jedna momčad – Ponikve.

Nakon ovih prilika gosti iz Gajnica potpuno preuzimaju inicijativu stvorivši veliki broj prilika koje je domaći golman zaustavljao. No, niti on nije svemoguć. U razmaku od jedne minute Ponikve su imali četiri uzastopna kornera prilikom kojih je obrana domaćina stajala a gosti su do četvrtog sve promašivali ili je Martinec branio da bi taj četvrti korner bio koban za Tondach.  Loptu je ubacio Đopar a kraj statične domaće obrane Berić skače i pogađa sam donji desni kut nemoćnog Martineca. Četiri minute nakon vodstva Đopar je opet glavni igrač u asistenciji koji gura loptu iza obrane domaćina a Jadek rutinirano pogađa samu malu mrežicu domaćeg gola te se na odmor odlazi s vodstvom od dva gola razlike za gosta.

U drugo poluvrijeme domaćin ulazi s nadom da može stići vodstvo ali sve to prekida Fajdiga već u  48. minuti iskoristivši treću asistenciju Đopara i postavivši, obzirom na igru Tondacha, nedostižnih 0:3. Do kraja susreta bilo je samo pitanje koliko će golova još Ponikve postići da bi na kraju bilo Tondach 0, Ponikve 6.

Bio je ovo prvi od 13 prvenstvenih susreta koje Tondach igra ovog proljeća na svom terenu i dečki iz Bedekovčine morat će ozbiljnije shvatiti utakmice jer pobjedu ne donosi samo domaći teren već želja, borba, htijenje i volja za pobjedom.

U sljedećem kolu, 16. ožujka u 16,00 sati, Tondach dočekuje Kurilovec koji će željeti osvetiti iznenađujući poraz u jesenskom dijelu sezone od 2:4.

Tondach – Ponikve 0:6

Stadion: NK Tondach. Gledatelja: 150. Sudac: Tin Debogović  (Bijela Gorica) 7. Pomoćnici: Mazala, Štibohar.

Strijelci: 0:1 Berić (35); 0:2 Jadek (43); 0:3 Fajdiga 48); 0:4 Lopar (53); 0:5 Berić (64); 0:6 Berić (76).

Tondach: Martinec 5; Kralj 5; Hendija 5; Mlinarić 5; Borovčak 5 (60. Cvilko 5,5); Frtalj 5; Frančina 5 (79. Videk -); L. Jurina 5(60. Kovjanić 5,5 ); Bosec 5(60. Jagarčec ); R. Jurina 5; Usmiani 5 (60. Botinec 5,5). Trener: Dražen Kovjanić 5.

Ponikve: Petričić 6; Brcko 6,5; Brekalo 6,5 (55. Jakoplić 6); Laštro 6,5; Berić 7,5; Đopar 7,5; Vragolović 7; Jadek 7 (68. Cigrovski 6,5); Bakarić 7 (55. Miletić 6,5); Bužinec 6,5 (74. Žejavac 6); Fajdiga 7(55. Nasri 6,5). Trener: Hrvoje Pipinić 7.

Žuti kartoni: Tondach: nitko

Ponikve: Bužinec (44).

Igrač susreta: Vlado Berić.