U 24. KOLU 3. NL CENTAR TONDACH UGOSTIO ZAGOREC

Zagorski derbi uvjerljivo otišao na stranu Krapinčana

Objavljeno: 17.04.2024. Milorad Videković

U 24. kolu 3. NL Centar u Bedekovčini je igran zagorski derbi, Tondach je ugostio Zagorec iz Krapine. Nakon 90 minuta slavio je Zagorec rezultatom 4:1.
Prije početka susreta igrači, suci i gledatelji održali su minutu šutnje za preminulog Ivana Kotarskog – Cukija, dugogodišnjeg člana Tondacha.
Nakon toga sudac Bošnjak označuje početak susreta i u 54. sekundi susreta kada svi gledatelji nisu ni došli na tribine stadiona u Bedekovčini, Tondach dolazi u vodstvo. Netko iz obrane Tondacha uputio je dijagonalu na suprotnu stranu na dvadesetak metara od gola Zagorca gdje loptu prihvaća Frtalj, obrana Zagorca ne ulazi u blok, i iz okreta poluvolejem postiže eurogol pogodivši samu mrežicu desnog kuta nemoćnog Bručija.

Pogodak je dao krila domaćim igračima koji atakiraju prema obrani Zagorca koja se ipak malo pomalo stabilizira i rješava sve neugodne situacije. Ipak, u desetoj minuti velika prilika za domaćina – Frtalj odlično prodire desnom stranom obrane Zagorca i ubacuje loptu na drugu stativu gdje je sam Borovčak ali ju on promašuje i umjesto lopte u mreži lopta završava u autu na drugoj strani terena.
Nakon deset minute Zagorec u potpunosti preuzima igru i sve više prijeti domaćem golu. Nagovještaj izjednačenja vidjeli smo u 27. minuti kada je Šimunić sa dvadesetak metara pogodio desnu stativu ( četvrta stativa igrača Zagorca ovog proljeća ) nemoćnog Martinca. No, minutu kasnije Zagorec dolazi do izjednačenja. Landripet je ubacio sa desne strane a Majcenić glavom, raritet jer Majcenić rijetko postiže golove glavom, u padu trese mrežu domaćina.
Tri minute kasnije gužva u šesnaestercu Zagorca i igrači Tondacha traže jedanaesterac, ali danas odlični sudac Bošnjak, pokazuje da se igra nastavi.
U 38. minuti Zagorec radi preokret. Loptu je nakon kornera ubacio Korytskyi, Martinec je malo zakasnio, a Kunštić glavom šalje loptu u suprotni kut te rezultatom Tondach 1. Zagorec 2. odlazi se na odmor.

U drugo poluvrijeme Zagorec ulazi sa namjerom da što prije postigne pogodak i “zatvori” utakmicu. U svlačionici ostaju Topolovec i Jazbec te ulaze Turniški i Krznar koji su još malo podigli igru Zagorca. Prva prilika ukazala se u 49. minuti kada je Šimunić, najbolji akter utakmice, ubacio loptu do Hanžića koji glavom za malo prebacuje okvir gola li istovremeno i najavljuje puno opasniju igru Zagorca. U 54. minuti Zagorec dolazi do povećanja vodstva kada je Korytskyi podvalio loptu na 14 metara od gola domaćina Hanžiću koji ju prima i pogađa lijevi gornji kut nemoćnog Martineca. Nakon ovog pogotka malo mirnija utakmica da bi u 71. minuti Majcenić podvalio loptu Korytskyom koji prebacuje gol iz “mrtve” šanse.

No, pet minuta kasnije gost iz Krapine povećava vodstvo. Brčić je prevario obranu Tondach i sjurio se prema korner liniji te je ubacio loptu na visini peterca gdje ju potpuno sam očekuje Hanžić koji takove prilike ne propušta te malim naklonom glavom šalje loptu u mrežu.
Do kraja susreta vidjeli smo još nekoliko prilika ali promjene rezultat nije bilo te je na semaforu ostalo zapisano Tondach 1. Zagorec 4.
U slijedećem kolu, subota 20. travnja u 17,15 sati, Tondach na svom terenu dočekuje lidera lige sisačku Segestu dok je utakmica Zagorec – Mladost ( P ) odgođena za 22. svibnja.

Tondach – Zagorec 1:4

Stadion NK Tondach. Gledatelja: 250. Sudac: Petar Bošnjak 7 ( Zagreb ) ; Pomoćnici: Trstenjak i Anđel.

Strijelci: 1:0 Frtalj (1); 1:1 Majcenić (28); 1:2 Kunštić (39); 1:3 Hanžić (54); 1:4 Hanžić (76).

Tondach: Martinec 5,5; Kralj 6; Henrija 5,5; Bosec 5,5 (82. Bartolec -); Borovčaki 6; Boronjek 5,5; Frtalj 7; Frančina 5,5 (65. Videk 5,5 ); L. Jurina 5,5 ( 82. Kovjanić -); Jagarčec 5 (46. Cvilko 5,5); Usmiani 5 (46. Mlinarić 5,5). Trener: Mario Čehulić 6.

Zagorec: Bruči 65; Landripet 7; Topolovec 5,5 ( 46. Turniški 6); Štimac 7,5; Kunštić 7 ; Jazbec 6 (46. Krznar 6,5); Šimunić 8; Stiperski 6 (62. Brčić 6,5);Hanžić 7 ( 84. Ružak -); Majcenić 7 (84. Strabić -); Korytskyi 6,5. Trener: Tihomir Šeperac 7.

Igrač utakmice: Petar Šimunić.