ZA PRIMJER DRUGIMA: Završio tjedan edukacija u zabočkom Regionalnom centru kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu

Školske praznike iskoristili su za jačanje kompetencija stotinjak nastavnika i mentora

Objavljeno: 25.02.2022. zagorjeinternational

Projekt uspostave Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu – Zabok orijentiran je na transformaciju SŠ Zabok u Centar kvalitetnog, praktičnog i međunarodno orijentiranog obrazovanja za turizam i ugostiteljstvo namijenjen učenicima, studentima, nastavnicima i mentorima, poslodavcima i osoblju svih dionika u turizmu na regionalnoj razini. Za to su potrebni određeni preduvjeti, kao što su materijalni, odnosno infrastrukturni pa je u tijeku postupak rekonstrukcije školske zgrade. Pod ljudskim, odnosno kadrovskim preduvjetom Srednja škola Zabok provodi jačanje kompetencija nastavnika i mentora.

– U tjednu kada su učenici na praznicima (od 21. do 25. veljače), u okviru projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok, organizirano je niz edukacija za više od 100 polaznika, kako nastavnika naše škole, naših partnerskih škola, turističkih škola u okruženju, tako i za mentore iz gospodarstva – rekla je Branka Kralj, voditeljica projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok.

Brojne radionice

Vezano uz događanja cjeloživotnog učenja nastavnika i mentora SŠ Zabok realizirala je gastronomske i vinske radionice za nastavnike struke iz SŠ Zabok i mentore iz gospodarstva 21. i 22. veljače, a koje su se održale kod partnera, u Hotelu Kaj u Mariji Bistrici, a edukacije su provodili predstavnici Udruge Šefovi kuhinja mediteranskih i europskih regija.

– Provedbu radionica samovrednovanja i osiguranja kvaliteta u obrazovnom sektoru kontinuirano se provodi nizom radionica na mjesečnoj razini od početka ove školske godine, a i u utorak 22. veljače odrađena je još jedna u nizu sa školskim timom za kvalitetu i predstavnicima Algebre. Zatim je provedena trodnevna radionica za zaposlenike SŠ Zabok, vezano uz strateško vođenje i upravljanje Regionalnim centrom kompetentnosti po uspostavi, a održale su se od 21. do 23. veljače. Edukaciju je provelo Visoko učilište Algebra, s ciljem osobnog i profesionalnog razvoja ravnatelja, učitelja i nastavnika radi kvalitete obrazovanja i poučavanja – izvijestila je Kralj.

Edukacija

Provedena je i edukacija nastavnika partnerskih škola iz Varaždina, Bjelovara i Preloga, kao i iz Srednje škole Zabok, vezano uz Inovativnu metodologiju poučavanja učenika i osoba s invaliditetom, održala se u ponedjeljak i utorak u prostorijama SŠ Zabok – zgrada Regeneracije. Radionice su provodili predstavnici Udruge UNUO – partnera na projektu, koji se već niz godina bavi obrazovanjem osoba s invaliditetom.

Također, u prostorijama Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, radna skupina za izradu standarda kvalifikacija završila je dokument standarda kvalifikacije razine 5 HKO za Organizatora poslovanja u turističkoj destinaciji, a održane su edukacije i radionice na temu Digitalizacija i održivost u turizmu, za nastavnike ekonomsko-turističke grupe predmeta iz Središnje Hrvatske i šire. Edukacija je bila hibridnog karaktera pa su je pratili nastavnici iz cijele Hrvatske pratili online. Radionice su realizirali profesori s Ekonomskog fakulteta iz Zagreba Danijela Ferjanić Hodak, Ema Roginić i Oliver Kesar te prof Dora Smolčić Jurdana s Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu iz Opatije, institucija koje su partneri na projektu ReCeZa.

– Istovremeno 20 naših mentora iz poduzeća (ugostiteljskih i hotelskih objekata) polazi edukaciju na Pučkom učilištu u Zaboku, koji u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti provode Pedagoško – psihološku i metodičko – didaktičku izobrazbu u drugom semestru – objasnila je voditeljica projekta.  

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba