Na Međunarodnom plivačkom mitingu u Rijeci, među 375 plivača i plivačica

Olimpovci se s Kantride vratili s 15 medalja

Objavljeno: 29.05.2017. mladenmandic

U Rijeci je održan Međunarodni plivački miting na zatvorenom olimpijskom bazenu Kantrida, uz sudjelovanje 375 najmlađih plivača iz hrvatskih i slovenskih plivačkih klubova. Olimpovci, predvođeni svojom trenericom Majom Martinić, nastupili su s deset dječaka i pet djevojčica, osvojili su ukupno 15 individualnih medalja, a u štafetnoj utrci 4 x 50 slobodno muška ekipa Olimpa u sastavu Patrik Erceg, Ivan Bogdanić, Gašpar Futivić i Mauro Šipek Glavač, osvojila je odlično peto mjesto. U ukupnom plasmanu, Patrik Erceg (B), Mauro Šipek Glavač (C) i Mia Hren (D) osvojili su druga mjesta i poklone organizatora. Osvajači medalja za PK Olimp bili su Mauro Šipek Glavač, koji je osvojio pet medalja, Patrik Erceg četiri medalje i s limitom za Prvenstvo Hrvatske, Mia Hren četiri medalje te Roko Damiani i Vanja Bartol jednu medalju. Roku i Vanji ovo su prve međunarodne medalje. Boje Olimpa u Rijeci branili su i Ivan Bogdanić, Leon Novak, Andrija Anić, Noa Benčić, Viktor Ostriž, Toto Šipek Glavač, Gita Vlahek, Lea Piljek i Lori Šipek Glavač. Svi su oni popravili svoja osobna vremena.

OLIMPOVCI PLIVALI I NA GRAND PRIXU U SISKU

Jana Vranić osvojila tri zlata, Lana Halapir jednu, a tri medalje osvojio i Karlo Iljaš

Nešto stariji Olimpovci nastupili su na jakom plivačkom mitingu koji je organizirao Plivački klub Sisak Janaf za HPS Grand Prix 19. Natjecanje je održano na olimpijskom 50-metarskom zatvorenom bazenu ŠRC-a Sisak i bilo je ujedno i peta postaja iz serijala natjecanja Grand Prix Hrvatska. Nastupila su ukupno 222 natjecatelja iz 20 hrvatskih, jednog mađarskog i jednog slovenskog plivačkog kluba. Olimpovu ekipu predvodio je sportski direktor Ivica Androić koji je u Sisak poveo sedam plivačica i pet plivača koji su osvojili ukupno sedam medalja, od toga četiri zlatne, jednu srebrnu i dvije brončane. Jana Vranić koja se ujedno priprema za lipanjsko Europsko juniorsko prvenstvo u Izraelu, osvojila je zlatne medalje u disciplinama 50 slobodno, 50 leptir i 100 slobodno. Karlo Iljaš bio je srebrni na 400 mješovito i brončani na 200 slobodno i 200 mješovito. Nadomak medalji bio je i na 400 slobodno, osvojivši četvrto mjesto. Lana Halapir bila je zlatna na 200 leptir. Na 100 leptir osvojila je peto mjesto. Od Olimpovaca, nastupili su još i Marta Vidas, Tin Bogdanić, Dora Vlašić, Lovro Futivić, Nikola Iveković, Magda Slovenec, David Benčić i Lara Lončarić. Tesa Novak plivala je izvan konkurencije i otplivala norme za Prvenstvo Hrvatske u disciplinama 100 leptir i 200 slobodno. Iduće natjecanje planirano je za početak lipnja u austrijskom Welsu. (mlm)