Dan općine i župe Petrovsko

Tri dana zabave uz domaće sastave, limenu glazbu i natjecanje u pripremanju gulaša

Objavljeno: 30.06.2016. Jelena Jazbec

Jučerašnjom svečanom svetom misom i sjednicom Općinskog vijeća, započela je proslava Dana općine i župe Petrovsko.

Program se nastavlja tijekom vikenda, a najavio ga je načelnik Petrovskog Ivan Šanjug.
– Imat ćemo šator i svaku večer će neki od naših domaćih sastava zabavljati sve one koji žele doći i uživati u glazbi za sve uzraste, kao i u ugostiteljskoj ponudi. U petak će svirati grupa Šarmeri, u subotu Zvuci Zagorja, a u nedjelju grupa Foršuss. U petak imamo Memorijalni malonogometni kup “Tomislav Šanjug – Šanta“, a u subotu Smotru limenih glazbi, možemo reći međunarodnu, jer uz naše domaće limene glazbe iz Selnog, Dubravice, “Vetropack Stražu“ i naše “Špoljare“, imat ćemo i goste, KUD “Janko Živko“ Poljčane. U sklopu programa nastupit će i naša udruga “Kaj“. U nedjelju ćemo se družiti s predstavnicima okolnih općina i sa svim našim udrugama, bit će natjecanje u što spretnijem i ukusnijem pripremanju gulaša u kotliću i imat ćemo vatrogasnu vježbu, jer želimo da naši mladi vatrogasci pokažu što su naučili u proteklih godinu dana – istaknuo je Šanjug, uputivši i prigodnu čestitku žiteljima svoje općine.

– Želim svim mještanima općine Petrovsko čestitati Dan općine, a svim župljanima, jer župa je nešto veća od općine, čestitati Dan župe.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba