Leona Popović završila je na 17. mjestu

ČESTITKE! Zrinka Ljutić srebrna na slalomu u Areu

Objavljeno: 10.03.2024. zagorjeinternational

Završena je posljednja utrka ‘FIS’ Svjetskog kupa prije završnice, a naša skijašica Zrinka Ljutić (20) osvojila je drugo mjesto u slalomu u švedskom Areu.

Nakon prve vožnje gdje je imala startni broj ‘1’ bila je treća s malim zaostatkom (+0.13) za vodećom Amerikankom Mikaelom Shiffrin s vremenom 49.94. Druga je bila Švicarka Michelle Gisin.

Ljutić je sada u drugoj vožnji došla do srebra. Pobijedila je Schiffrin s prednošću od sekunde i 24 stotinke ispred naše skijašice, dok je na trećem mjestu završila Švicarka Gisin, piše Index.hr.

Druga naša predstavnica u Areu Leona Popović završila je na 17. mjestu.

Inače, ovo je za Ljutić izjednačen najbolji rezultat karijere. Dvaput je već prije bila na drugom mjestu u slalomu – u andorskom Soldeuu i slovačkoj Jasni. U ukupnom poretku slalomašica je s 321 bodom na šestom mjestu, a u ukupnom poretku općenito, Ljutić je 12. s 560 bodova.