U 18. kolu 3. NL Centar Tondach Bedekovčina gostovao u Petrinji

Tondach minimalno poražen golom iz penala dvije minute prije kraja

Objavljeno: 03.03.2024. zagorjeinternational

U 18. kolu 3. NL Centar Tondach je gostovao u Petrinji kod Mladosti i pretrpio minimalan poraz, 0:1, iz jedanaesterca dvije minute prije kraja susreta.

U derbi susretu začelja bedekovčanski Tondach pružio je dobru igru i tek u samom smiraju utakmice domaćin postiže pogodak i osvaja tri boda, iako obzirom na prikazano,  najrealnija i najpoštenija bi bila podjela bodova. No, to je nogomet u kojem jako često odlučuju i neki drugi faktori kao sreća.

Prvo poluvrijeme proteklo je u mirnoj igri gdje su protivnici više obraćali pozornost na čuvanje svoje mreže nego iskazivali želju za postizanjem pogotka u kojem nije bilo izrazitih prilika, već su domaćini u 20. minuti imali samo jednu polupriliku koju je lako obranio Martinec.
Na odmor se otišlo nedirnutih mreža.

Drugo poluvrijeme proteklo je u nešto agresivnijoj i dominantnijoj igri domaćina, dok je gost pokušavao iz brzih tranzicija doći do pogotka. Takva igra donijela je priliku Tondachu u 70. minuti, kad je Borovčak udarcem s pet metara za malo promašio okvir gola.

Buru negodovanja gostiju i veselje domaćina donijela je 88. minuta kada je sudac Jerbić pokazao na bijelu točku. Siguran realizator s 11 metara bio je Lovrić, tako da je nakon posljednjeg sučevog zvižduka na semaforu ostalo zapisano Mladost ( P ) 1, Tondach 0.
Sljedeći prvenstveni susret Tondach igra na svom terenu  (prvi od 13 koliko će ih odigrati ovog proljeća kao domaćin) u subotu, 9. ožujka, u 15.45 sati.

Mladost (P) – Tondach 1:0
Stadion NK Mladost. Gledatelja: 100. Sudac: Petar Jerbić ( Velika Gorica ). Pomoćnici: Patrik Deverić ( Velika Gorica ), Jurica Šarić ( Dugo Selo ).
Strijelac: 1:0 Lovrić 88 – 11 m.
Mladost (P): Gugec, Šipuš, Perić ( 46. Cerjak ), Lovrić, Handanović, Čajani ( 55. Matković ), Pejaković ( 55. Vlajsović ), Knežević ( 76. Alapić ), Gulin, Vlanić ( 83. Horvatin ), Marović. Trener: Milan Matanović.
Tondach: Martinec, Kralj, Mlinarić, Borovčak ( 85. Bosec ), Frtalj, Frančina, L. Jurina, Jagarčec ( 60. Boronjek ), Cvilko ( 76. Videk ), R. Jurina, Usmiani. Trener: Dražen Kovjanić.