Sjajni rezultati članova AK Zabok na trkama održanim proteklog vikenda

Mario Menjački, David Posavec i Erika Turk sjajni na ‘ceneru’, Nikola Špoljar i Jelena Bedeniković na Sljemenskom maratonu

Objavljeno: 18.07.2023. zagorjeinternational

U subotu je na zagrebačkom Jarunu održana trkačka manifestacija “5. Noćna desetka & polumaraton” u organizaciji AK “Fit” Zaprešić, koja se boduje za 1. Hrvatsku atletsku cestovnu ligu. Atletski klub Zabok imao je jednog predstavnika na utrci duljine 10 km i dva sudionika utrke na pet km.  Na “ceneru” je među 185 natjecatelja nastupio Mario Menjački koji je zauzeo 9. mjesto u ukupnom poretku (3. mjesto u kategoriji M30).

Na stazi duljine pet km na kojoj je nastupilo 209 natjecatelja, pobijedio je junior David Posavec s rezultatom 16´27˝, a kadetkinja Erika Turk je istu dionicu pretrčala za 24´23˝ i zauzela ukupno 9. mjesto (3. u kategoriji U-23).

Također, u nedjelju je održan “Sljeme maraton 2023″, ujedno i 8. kolo Hrvatske trail lige. Uz jednu od najtežih maratonskih dionica u Hrvatskoj duljine 42 km, održana je i utrka štafeta (3×14 km) te prateća utrka na 14 km. Startalo je ukupno 385 natjecatelja, a završilo njih 373.

Jedan od njih bio je član AK Zabok Nikola Špoljar koji je i ovog puta odnio pobjedu, te sada od šest nastupa na ovome natjecanju ima čak četiri pobjede, jedno drugo mjesto i samo jednom nije uspio završiti utrku.

Na utrci duljine 14 km sudjelovalo je 13 članova AK Zabok, a najuspješnija je bila Jelena Bedeniković koja je zauzela 3. mjesto u ukupnom poretku (2. u kategoriji ŽS) među 101 trkačicom koliko ih je završilo trku.

Dijana Janžek je u svom debitantskom nastupu za AK Zabok zauzela ukupno 10. mjesto (3. u kategoriji Ž35), Sanja Loborec bila je 14. (4. u kategoriji Ž35), a Jelena Brezak zauzela je 42. mjesto (19. u kategoriji Ž35). Od muških članova AK Zabok, najbrži je bio Tihomir Kruc na 10. mjestu (3. u kategoriji M45), Karlo Lešković 11. mjesto, Željko Kliček 14. mjesto, Matija Grabrovečki 18. mjesto, Jan Vajčner 20. mjesto, Darko Dominko 29. mjesto, Zlatko Žegrec 45. mjesto, Ivan Turk 55. mjesto i Ivan Miškulin 95. mjesto.

Na štafetnoj utrci odličan nastup je zabilježila ekipa AK Zabok pod nazivom “Vikend klipsači” u sastavu Sandra Šamec, Željko Bulek i Branko Barlović koji su zauzeli 6. mjesto među 16 prijavljenih štafeta i 1. mjesto prema dobnim kategorijama.