Odlični rezultati Zagoraca na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Gregurić osvojio naslov državnog prvaka, Posavec ponovno srušio osobni rekord!

Objavljeno: 10.07.2023. zagorjeinternational

U Karlovcu je proteklog vikenda održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za seniore. Prvi dan natjecanja, u subotu je nastupio član AK Zabok David Posavec koji je osvojio izvrsno 3. mjesto u disciplini 1500 metara s rezultatom 4:01,22 čime je rušio svoj osobni rekord za čak 10 sekundi!

Iako je Davidu ovo ulazna godina u juniorima, ovo mu je već druga seniorska medalja, prvu je osvojio na početku godine na dvoranskom PH (3000 m).

Drugi dan je u bacanju kladiva nastupio Zabočan u dresu AK Dinamo Zrinjevac, Matija Gregurić koji je osvojio naslov državnog prvaka s hicem 71,81 metara. Ovim nastupom je ujedno osvojio vrijedne kvalifikacijske bodove za Svjetsko prvenstvo u atletici (Budimpešta 19 – 27- 08. 2023.) i približio se pragu koji ga vodi do nastupa na ovom najprestižnijem svjetskom natjecanju u atletici.