Međunarodni je dan vatrogasaca

“Vatrogastvo je u Zagorju način života, oni su prva snaga na koju možemo računati”

Objavljeno: 04.05.2023. zagorjeinternational

Međunarodni je dan vatrogasaca i blagdan njihova zaštitnika, sv. Florijana. Tim je povodom poruku uputio i krapinsko – zagorski župan Željko Kolar:
– Vatrogastvo u Krapinsko – zagorskoj županiji predstavlja način života i teško da se može, u bilo kojem našem mjestu ili selu, naći makar jedna kuća u kojoj barem netko nije bio član vatrogasnog društva. Vatrogasci su uvijek tu. Samo u prošloj godini na području naše županije evidentirano je čak 927 vatrogasnih intervencija. Bilo da se radi o požaru, prometnoj nesreći ili raznim prirodnim nepogodama, oni su spremni nesebično odvojiti svoje slobodno vrijeme i ugroziti vlastito zdravlje i živote samo da pomognu zajednici. Na području naše županije djeluju dvije javne vatrogasne postrojbe i 81 dobrovoljno vatrogasno društvo.  Svim njihovim sadašnjim i bivšim pripadnicima i pripadnicama čestitam Međunarodni dan vatrogasaca i blagdan zaštitnika vatrogasaca sv. Florijana. Hvala vam na svemu što iz dana u dan činite za čitavu županiju i sve njezine stanovnike te što uvijek iznova pokazujete da ste prva snaga na koju svi mi možemo računati – poručio je župan.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba