Olimpovci na mitingu “Žabac“ osvojili osam medalja

Patrik Erceg, vodeći kadet u ukupnom plasmanu za Mini Grand Prix, pobijedio na 100 i 200 leptir te 200 mješovito

Objavljeno: 11.03.2019. IB

Plivačice i plivači Olimpa iz Zaboka nastupili su u Zagrebu na dvodnevnom međunarodnom Plivačkom mitingu “Žabac 2019.“, koje je održano na 50-metarskom bazenu Sportskog centra Mladost. Ovogodišnji 12. po redu miting za kadete i mlađe kadete okupio je četiristotinjak natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije, a ujedno je bio i peta postaja iz serijala HPS mini Grand prix Hrvatska za sezonu 2018./2019. Olimp je sudjelovao s 12 natjecatelja, koji su ukupno osvojili osam medalja, od čega pet zlatnih  i tri brončane. Najviše odličja osvojio je Patrik Erceg, koji je ujedno i vodeći kadet u ukupnom plasmanu za Mini Grand Prix. Pobijedio je u disciplinama 100 i 200 leptir i 200 mješovito, a na 100 i 800 slobodno je bio brončani. Dvije medalje osvojila je mlađa kadetkinja Emma Horvat, s pobjedom na 200 leptir i brončanom medaljom na 100 leptir, dok je kadetkinja Jana Pavalić osvojila zlatnu medalju na 100 leptir. Unutar prvih deset plasirao se mlađi kadet Leon Novak. Za Olimp Zabok nastupili su još  Enio Horvat, Ivan Fučkar, Niki Horvat, Patrik Dinjar, Pio Žnidarec, Gita Vlahek, Vanja Bartol i Lucija Borošak, koji su popravili svoja osobna vremena.

Idućeg vikenda na redu je Ekipno A i B prvenstvo Hrvatske u Rijeci (prvih šesnaest rangiranih klubova), na kojem nastupaju plivačice i Ekipno prvenstvo C u Puli, na kojem nastupaju plivači.