ZAGORSKI PLIVAČI NASTUPILI NA MEĐUNARODNOM PLIVAČKOM MITINGU ZPK 2018.

Najuspješniji Olimpovac Karlo Iljaš u Zagrebu se okitio zlatom i srebrom

Objavljeno: 28.05.2018. JJ

Plivačice i plivači Olimpa iz Zaboka nastupili su proteklog vikenda na međunarodnom 17. plivačkom mitingu ZPK 2018. Organizator je bio Zagrebački plivački klub, a plivalo se na 50-metarskom bazenu Utrina u Zagrebu. Sudjelovalo je 210 natjecatelja iz 23 hrvatska, jednog mađarskog i jednog bosansko-hercegovačkog plivačkog kluba, koji su plivali u apsolutnoj, juniorskoj i mlađoj juniorskoj kategoriji.
Miting se ujedno boduje i za HPS grand prix Hrvatska. Iz Termi Tuhelj put Zagreba sportski direktor Ivica Androić poveo je tri plivačice i četiri plivača, koji su nastupili u subotnjem dijelu programa. Olimpovci su ukupno osvojili tri medalje, od toga jednu zlatnu i dvije brončane. Najbolji pojedinac bio je junior Karlo Iljaš, s pobjedom na 400 mješovito i broncom na 400 slobodno. Mlađi kadet Vili Sivec bio je brončani na 200 leptir. Nadomak medaljama, osvojivši četvrta mjesta, bili su junior Nikola Iveković na 200 prsno i mlađe juniorke Tesa Novak na 100 leptir i Hana Sivec na 50 slobodno. Peto mjesto u juniorskoj konkurenciji ostvarila je Magda Slovenec i to na 50 leđno. Izvan konkurencije plivao je kadet Patrik Erceg i popravio svoja osobna vremena. Iduće natjecanje za najstarije je poznati “Zlatni medvjed” u Zagrebu.