NASTUP HRVATSKE ATLETSKE REPREZENTACIJE ZA OSOBE S INVALIDITETOM NA MONTENEGRO OPENU 2017.

Loborčanin Luka Đukez u Crnoj Gori osvojio zlato u trčanju na 200 metara i srebro u bacanju kugle

Objavljeno: 14.06.2017. zagorjeinternational

Na 1. Otvorenom prvenstvu za osobe s invaliditetom Crne Gore – Montenegro Open 2017 na gradskom stadionu Topolica u Baru, nastupilo je i 11 članova Hrvatske atletske reprezentacije osoba s invaliditetom. Među njima je bio i Luka Đukez iz Lobora, član zagrebačkog AKOSI Agram, koji je nastupio u dvije discipline: trčanje na 200 metara, u kategoriji T11, T12, T36, T38, gdje je osvojio zlato te u bacanju kugle, u kategoriji F11, F12, T38, gdje je osvojio srebro. Radi spajanja kategorija plasman se određivao bodovanjem pomoću RAZA tablica.
Zapažene rezultate su zabilježili i ostali hrvatski reprezentativci, a vrijedi istaknuti rezultat Josipa Slivara koji je u bacanju diska, kategorija F44, postavio osobni rekord 51,12 metara te rezultat Kristine Ivanković, koja je proglašena najboljom natjecateljicom prvenstva – ona je kuglu u kategoriji F12 bacila 11,61 metara i osvojila 841 bod.