PK Olimp Zabok u Celju

Po broju osvojenih medalja (31), Olimpovci treći među 14 klubova

Objavljeno: 04.04.2017. mladenmandic

Plivači i plivačice PK Olimp – Zabok nastupili su među 350 natjecatelja iz 14 plivačkih klubova iz Hrvatske i Slovenije na Plivačkom mitingu u Celju. Prof. Ivica Androić u ekipu Olimpa za Celje pozvao je trenutno svoje najbolje plivačice i plivače, šest plivačica i četiri plivača, koji su ukupno osvojili 31 medalju, od toga deset zlatnih, osam srebrnih i 13 brončanih. Svih deset Olimpovaca u Celju su osvojili odličja. Prema broju osvojenih medalja, PK Olimp Zabok zauzeo je odlično treće mjesto. Bio je bolji od 11 slovenskih plivačkih klubova.

Tesi Novak pet zlata

Najvrjednije rezultate za PK Olimp Zabok otplivala je Tesa Novak, koja je nastupila u pet disciplina i u svih pet kategorije C osvojila zlatne medalje. Najbolja je bila na 50 i 100 slobodno, 50 i 100 leptir i 100 mješovito. Po četiri medalje osvojili su Nikola Iveković i Lana Halapir, oboje u kategoriji B. Nikola je pobijedio na 50 prsno i 100 prsno, na 100 mješovito je bio drugi i na 100 slobodno treći. Lana je bila prva na 100 mješovito i tri puta treća na 50 i 100 leptir i 200 mješovito. Najviše Olimpovaca osvojilo je po tri medalje. Karlo Iljaš je u kategoriji A bio najbrži na 100 i 200 mješovito, a na 50 slobodno je bio treći. Marta Vidas je u istoj kategoriji bila druga na 50 leđno i dva puta treća na 100 leđno i 100 mješovito. Tin Bogdanić je u A kategoriji bio treći na 100 leđno, 100 leptir i 100 mješovito. U kategoriji B su Lovro Futivić i Lara Lončarić osvojili također po tri medalje. Lovro je bio drugi na 50 i 100 prsno, te treći na 100 mješovito. Lara je bila druga na 50 i 100 prsno i treća na 100 mješovito. Hana Sivec je u kategoriji B bila dva puta druga, i to na 50 leptir i 100 mješovito. Magda Slovenec je u kategoriji B bila brončana na 100 leđno.

Festival plivanja

Štafeta Olimpa u sastavu Karlo Iljaš, Tesa Novak, Nikola Iveković i Hana Sivec osvojila je peto mjesto u kategoriji 14-godišnjaka. Sljedeće natjecanje je Festival plivanja idućeg vikenda u Zagrebu, koje je ujedno i šesta postaja iz serijala HPS mini Grand prixa Hrvatske.