SRELE BRUTAL TEAM

Na natjecanju u Pitomači, Oroslavčani osvojili sedam zlata i dva srebra te oborili četiri državna rekorda

Objavljeno: 13.03.2017. Jelena Jazbec

Završilo je prvo od četiri natjecanja u sezoni 2017. u powerliftingu i bench pressu, održano u Pitomači, u organizaciji Powerlifting kluba Maksimum iz Pitomače. Na natjecanju je sudjelovalo 96 natjecatelja iz 15 klubova Hrvatskog powerlifting saveza, a cilj PLK Srele Brutal Teama iz Oroslavja je i ove godine osvajanje pehara najboljeg bench press kluba u Hrvatskoj, što bi bila četvrta titula u nizu od 2014., od kad postoji klupsko bodovanje.

Devet natjecatelja

PLK Srele Brutal Team nastupio je s devet natjecatelja, od toga su se dvojica natjecala u powerliftingu te su obojica osvojila zlato, ali bez rekorda – junior Ivan Jendričko, u kategoriji do 93 kilograma ostvario je total 570 kilograma (čučanj 200, bench press 120 kilograma i deadlift 250 kilograma) te Mislav Mihelić, u kategoriji open do 66 kilograma, total 342,5 kilograma (čučanj 125 kilograma, bench press 57,5 kilograma, deadlift 160 kilograma). Od sedam natjecatelja u bench pressu, drugog dana Srele Brutal Team osvojio je pet zlata i dva srebra te srušio četiri državna rekorda. Petar Francki (123,2 kilograma) osvojio je zlato i oborio državni rekord u kategoriji +120 kilograma, podignuvši 211 kilograma, te je trenutno najjači bencher u Hrvatskoj po podignutoj kilaži. Ružica Martinić (55,4 kilograma) osvojila je također zlato i oborila hrvatski rekord u kategoriji master 1 do 57 kilograma, podignuvši 74 kilograma. Radi se o vrhunskom rezultatu, s obzirom na to da europski rekord iznosi 72,5 kilograma. Zlato je osvojio i Mladen Vrančić Lež (81,7 kilograma) u kategoriji master 2 do 83 kilograma, podignuvši 126 kilograma, te Srećko Srele Martinić, (121,8 kilograma), oborivši rekord u kategoriji master 1 +120 kilograma, koji je podignuo 195 kilograma. Boris Oro Gym Gregorina (92,2 kilograma) osvojio je zlato u kategoriji master 2 do 93 kilograma, podignuvši 145 kilograma.

EP u Finskoj

Srebro su osvojili Borna Čičko (79 kilograma), u kategoriji kadet do 83 kilograma, koji je podignuo 112,5 kilograma i Mirko Ranogajec (88,2 kilograma) u kategoriji junior do 93 kilograma, koji je podignuo 147,5 kilograma.
– Čestitao bih svim svojim natjecateljima, te zahvalio svima koji prate i podržavaju naš rad, domaćinu PLK Maksimum Pitomača na odličnoj organizaciji, te svim klubovima u Hrvatskom powerlifting savezu na fer i korektnoj borbi – rekao je Srećko Srele Martinić, te najavio drugo natjecanje, koje će se održati 28. lipnja u Đurđevcu, te Europsko prvenstvo u Finskoj, 10. kolovoza.