Državno prvenstvo u Primoštenu

Mladi zagorski tehničari osvojili jedno prvo, dva druga i jedno treće mjesto

Objavljeno: 13.04.2016. mladenmandic

Na državnom natjecanju mladih tehničara Hrvatske koje je održano u Primoštenu, na kojem je nastupilo 256 učenika osnovnih škola iz cijele Hrvatske, zagorski osnovci osvojili su jedno prvo, dva druga i jedno treće mjesto.

Prvo mjesto osvojila je Maja Profeta, učenica šestog razreda OŠ Sveti Križ Začretje u kategoriji maketarstva i modelarstva. Druga mjesta osvojili su Gabrijela Pugar, učenica sedmog razreda, OŠ Marija Bistrica za strojarske konstrukcije i Mateo Stipić iz osmog razreda OŠ Oroslavje iz elektrotehnike. Treće je mjesto osvojila Petra Valjak iz osmog razreda OŠ Brestovec Orehovički za područje fotografije.

Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 7683 učenika u školskim, klupskim i županijskim prednatjecanjima, dok se u finalu u Primoštenu natjecalo 256 najboljih učenika od petog do osmog razreda. Organizatori natjecanja bili su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica tehničke kulture.