Kružna utrka održana je u sklopu Tjedna kajkavske kulture

Peti “Krapinski ringišpil” okupio 138 natjecatelja

Objavljeno: 11.09.2018. JJ

U subotu je u Krapini, u sklopu Tjedna kajkavske kulture, održan peti po redu “Krapinski ringišpil”, kružna utrka podijeljena na sedam dionica. Na stazi koja dijelom prolazi Krapinskim Strahinjem, a dijelom Podgorom Krapinskom, trčalo je ukupno 138 natjecateljica i natjecatelja, od toga 87 odraslih i 51 dijete. Djeca su bila podijeljena na dionice po dobnim kategorijama, tako da su se djeca uzrasta od 3 do 5 godina natjecala na dionici od 100 metara, od 6 do 9 godina na 300 metara, a djeca uzrasta od 10 do 13 godina na 500 metara.

Na 100 metara laureati su bili: Simon Ovčarić (1. mjesto), Mihael Malić (2. mjesto) i Bartol Pavić (3. mjesto), te Naja Klasić, Lana Severec i Jana Hrnčević. Na 300 metara slavili su Lovro Pešić, Mateo Pastorčić i Damjan Presečki, te Paula Štefanović, Ana Uroić-Varga i Lucija Čoti. U utrci na 500 metara najbolji su bili Matko Jurčić, Mateo Demartini, Matija Hmelina i Paula Pešić. Na dionici od 2,5 kilometara u muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Ante Živković, a 2. i 3. mjesto Jakov Friščić i Krunoslav Grah. U ženskoj konkurenciji pobjeda za Helenu Gleđu, drugo mjesto za Maju Milovanović, a treće za Mariju Šestak. Na dionici od pet kilometara kod muškaraca prvo je mjesto osvojio Igor Visinski, drugo Željko Hodak, a treće Luka Milovanović. Kod žena, na dionici od 5 kilometara pobijedila je Elvira Stanić Grgurević, druga je bila Roberta Crnić, a treća Željka Horvat Šoš. Na dionici od 10 kilometara u muškoj konkurenciji pobijedio je Dinko Solić, drugi je bio Nikola Štefanić, a treći Karlo Dimec. U ženskoj konkurenciji, prva je bila Iva Hršak, druga Nevija Frajzman, a treća Jasenka Martinez. Na najdužoj dionici od 20 kilometara, pobijedio je Mario Špoljar, drugi je bio Zvonko Artić, a treći Miljenko Hršak. U ženskoj konkurenciji na 20 kilometara pobijedila je Natalija Mašera, druga je bila Ljerka Tomić, a treća Lilijana Papić.