2. HNL – Sjever

Jesenje protiv Raba u gostima nakon tri gola zaostatka izborilo zasluženi remi

Objavljeno: 23.10.2016. Alen Brodar

U drugom kolu 2. HMNL Sjever, MNK Jesenje je u Rabu protiv istoimenog domaćina odigrao neriješeno 4:4 i time izborio vrijedan bod.
Iako je utakmica loše počela za Jesenje, uspjeli su se konsolidirati te su do kraja utakmice nadoknadili čak tri gola zaostatka. Rab je naime poveo u 19. minuti pogotkom Ivana Pičuljana. Četiri minute kasnije vodstvo domaćina povećava Danijel Lušić, da bi na 3:0 u 26. minuti povisio Marino Dedić. No, već minutu kasnije za Jesenje je smanjio Antonio Habjanec. Tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Drugo poluvrijeme ponovo nije dobro počelo za Jesenje te je u 34. minuti na 4:1 svojim drugim pogotkom povisio Marino Dedić. No, gosti iz Jesenja tada ubacuju u “brzinu više” te su u samo tri minute, pogocima Josipa Cvilka u 35. i 36. minuti te vratara Hrvoja Ranogajca u 37. minuti, što mu je već drugi prvenstveni pogodak, stigli do zasluženog remija. MNK Jesenje u sljedećem kolu, 29. listopada, u krapinskoj Sportskoj dvorani dočekuje MNK Zagreb 92.