Zagorski sportaš u Puli na 24. Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom postigao zavidne rezultate

Luka Đukez iz Lobora oborio državni rekord u bacanju koplja, a u utrci na 400 metara osvojio treće mjesto

Objavljeno: 29.03.2021. Alen Brodar

U Puli je u nedjelju održano 24. Otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom – Croatia Open 2021, na kojem je nastupio Luka Đukez iz Lobora, član zagrebačkog AKOI URIHO te je popravio državni rekord u bacanju koplja i bio treći u utrci na 400 metara.

Luka je prvo nastupio u bacanju koplja u spojenim kategorijama F12-13-38-40-41-46 u konkurenciji osmero natjecatelja i s rezultatom 16.44 zauzeo šesto mjesto. Ovaj rezultat je ujedno i novi državni rekord Hrvatske u kategoriji F38. Nakon nastupa u koplju, Luka je nastupio u utrci na 400 metara u spojenim kategorijama T20-36-38. U konkurenciji četiri trkača osvojio je brončanu medalju s vremenom 1:12.67. Uz ovaj posljednji rekord, Luka je aktualni vlasnik još dva hrvatska rekorda, u bacanju kugle i trčanju na 1500 metara.

– Zadovoljan sam ostvarenim rezultatima. Bilo je ovo “ludih” 365 dana. Godina bez natjecanja, nemogućnosti treniranja preko zime u dvorani radi COVID situacije, izbivanje sa staze dva puta po tri mjeseca radi upale živca te preboljene korone prije 30 dana – izjavio je Luka, koji je na spomenutom natjecanju bio jedan od 105 sportaša s invaliditetom iz osam država.