“Mali krap” i “Veliki medvjed” okupili 78 trkačica i trkača

Evo tko su pobjednici prvog izdanja trail utrke Zagorska magistrala

Objavljeno: 04.03.2019. zagorjeinternational

U subotu je održano prvo izdanje trail utrke Zagorska magistrala, u organizaciji krapinskog Trkačkog kluba Maraton. Natjecanje se odvijalo na dionicama od 7 (Mali krap) i 27 kilometara (Veliki medvjed). Dionica od sedam kilometara, “Mali krap”, trčala se po brežuljcima koji okružuju Krapinu, a sama dionica naziv je dobila po ribi šaranu (krapu), po kojoj je ime dobila i Krapina. “Veliki medvjed” je dionica koja je startala u Zaboku te je završila na istom mjestu na kojem je startala i završila kratka dionica, u Krapini. Po sunčanom i toplom vremenu idealnom za trčanje, utrku je uspješno završilo 78 natjecateljica i natjecatelja. U konkurenciji djevojčica do 15 godina, nastupile su i zajedno prošle ciljem Klara Korolija i Ana Janžek. U konkurenciji dječaka, prvi je bio Luka Kranjčec, drugi Juraj Skupnjak, a treći Ivan Janžek.
Na “Malom krapu” pobijedila je Dina Kuiš (0:51:04), drugo mjesto osvojila je Lucija Mlakar (0:54:49), a treća je bila Ivana Tošić (0:58:04). U muškoj konkurenciji pobijedio je Vjeran Skupnjak (0:41:28), drugi je bio Krunoslav Grah (0:41:56), a treći Marko Hodak (0:43:44). Na dionici “Veliki medvjed”, u ženskoj konkurenciji pobijedila je Maja Urban (2:49:39), drugo mjesto je osvojila Helena Gleđa (2:53:46), a treća je bila Natalija Mašera (3:02:14). U muškoj konkurenciji pobijedio je Nikola Špoljar (2:11:59), drugo mjesto je osvojio Ante Živković (2:17:32), a treće Nikola Smolić (2:21:55).