U 12. kolu 2. HMNL Sjever vodeći trojac ostvario nove pobjede, sljedeći vikend dva derbija

MNK Jesenje protiv Otočca ostvario najuvjerljiviju pobjedu kola

Objavljeno: 06.03.2018. AB

U nedjelju su odigrani susreti 12. kola 2. HMNL Sjever, a vodeći trojac ostvario je nove pobjede. Zagreb 92 je slavio na gostovanju u Petrinji, dok su Jesenje i Bjelovar ostvarili pobjede na svom parketu nadigravši Otočac i Novi Marof. Jesenje je ujedno ostvarilo najuvjerljiviju pobjedu kola. Nakon minimalnih 2:1 na poluvremenu, domaći u nastavku predvođeni Cvilkom dolaze do uvjerljive pobjede nad Otočcem. Cvilko je sjajnu večer okončao sa čak pet postignutih zgoditaka, a poraz gostiju u završnici je susreta s dva zgoditka iz akumulacije ublažio Bogdanić, za konačnih 10:3. Bjelovar je nakon 12 kola s 30 bodova vodeći na ljestvici, slijedi Zagreb 92 s osvojenih 28 bodova, ali i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Jesenje s 27 bodova. U sljedećem kolu MNK Jesenje gostuje kod Novog Marofa, koji je četvti na ljestvici, s osvojenih 18 bodova, dok Zagreb 92 i Bjelovar igraju derbi kola u SD Sutinska Vrela.