Vrijedna gostujuća pobjeda “zelenih” u Otočcu, u trećem kolu 2. HMNL Sjever

Na krilima Cvilka i Majcenića, Jesenje zadržalo priključak s vodećim dvojcem lige

Objavljeno: 30.10.2017. AB

U nedjelju su odigrani susreti trećeg kola 2. HMNL Sjever, u kojem je MNK Jesenje ostvarilo uvjerljivu gostujuću pobjedu u Otočcu – 5:1. Nakon prvih 20 minuta bez golova, Jesenje u nastavku na krilima Cvilka i Majcenića (svaki po dva pogotka op.a.), dolazi do pobjede kojom zadržava priključak s vodećim dvojcem lige. Do kraja utakmice je Župan postigao počasni zgoditak za domaćina, a konačan omjer postavio je Kovačec, minutu prije kraja susreta.
Inače, prvi ovosezonski bod osvojio je Lošinj remijem u otočkom dvoboju protiv Raba. Karlovac je pak protiv Siscie ostvario prvu pobjedu, tako da su uz Lošinj jedine momčadi bez pobjede ostali Novi Marof i Otočac. Novi Marof je kod kuće poražen od Bjelovara, koji je tako zadržao maksimalan bodovni učinak. U derbiju kola sastale su se dvije momčadi s maksimalnim bodovnim učinkom – Zagreb 92 je svladao Petrinjčicu i tako zasjeo na vrh ligaškog poretka, bodovno izjednačen s Bjelovarom.