FRONTMEN ZADRUGE ULAZI U POLITIČKU ARENU: Krešimir Končevski kandidat je inicijative "Zabok, naš grad" za zabočkog gradonačelnika

“Ljudi s naše liste su ljudi koji misle svojom glavom. Držim do svoje riječi i moja će ekipa biti korak naprijed u odnosu na to što su građani navikli do sada”

Objavljeno: 15.04.2021. zagorjeinternational

Politička inicijativa “Zabok, naš grad” predstavila je nezavisnu listu kandidata za Gradsko vijeće Zaboka te kandidata za gradonačelnika. To je Krešimir Končevski, frontmen grupe Zadruga koji već nekoliko godina utjelovljuje lik Matije Gupca prilikom rekonstrukcije poznate “Bitke kod Stubice”.
Končevski je najavio novu, uključivu politiku razvoja i upravljanja Gradom, kako je rekao, potpuno različitu od aktualne.
– Ljudi s liste su ljudi koji misle svojom glavom. Vjerujem da ćemo krenuti politikom koja bi trebala biti otvorena prema građanima, slušati ih i razmišljati o njihovim potrebama. Biti njihov servis, a ne neko nedostupno tijelo koje treba prositi i moliti za one stvari za koje Grad i služi – najavio je Končevski tijekom predstavljanja kandidature, piše Ni Zagorje malo.
– Ja držim do svoje riječi i moja će ekipa biti jedan korak naprijed u odnosu na to što su građani navikli do sada – istaknuo je.
Inicijativa je predstavila i svoje programske smjernice, pa je tu, između ostaloga, izgradnja doma za starije, u čiji bi se projekt trebale uključiti sve općine i gradovi kako bi Zagorje dobilo smještaj za umirovljenike koji ne mogu platiti visoku cijenu privatnih domova. Prioritet je i rješavanje prometne blokade Zaboka, revizija financija, zaokret u socijalnoj politici i izvlačenju novca iz EU fondova, financiranje iz proračuna po jasnim kriterijima, “a ne po babi i stričevima”…
Listu Krešimira Končevskog podupiru platforma “Možemo!”, a javnu potporu za kandidaturu dali su mu Romeo Vincelj, predsjednik zagorskog Glasa, Zorislav Antun Petrović, predsjednik Zelene alternative, Adalbert Turner Juci, kandidat za gradonačelnika Krapine i saborska zastupnica Sandra Benčić.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter