Održan 4. ‘ICO Crossminton Poreč FUN Open 2023’

ISKRENE ČESTITKE: Zlato, srebro i tri bronce Crossminton cluba Zabok

Objavljeno: 30.08.2023. zagorjeinternational

Na sportskim terenima ‘Zelene lagune’ u Poreču, prošlog vikenda održan je 4. ‘ICO Crossminton Poreč FUN Open 2023’. Na ovom međunarodnom turniru svjetske serije nastupili su igrači crossmintona iz sedam država. Uz ostale hrvatske igrače nastupili su i igrači našeg jedinog zagorskog crosminton cluba iz Zaboka te osvojili ukupno pet medalja – zlato, srebro i tri bronce.

U kategoriji ‘Žene Open’, Željka Benčić uvjerljivo je svladala sve protivnice od grupne faze, polufinala i finala te osvojila zlatnu medalju i trenutno zauzela visoko 15 mjesto na svjetskoj ljestvici žena iznad 40 godina.

Adrian Benčić u kategoriji dječaka i djevojčica do 14 godina, nakon osvojenih brončanih medalja u mađarskom Halašu i Bačkom Monoštru (SRB), ovaj turnir završio je osvojivši srebrnu medalju.

Osim pojedinačnih kategorija, u kategoriji mješovitih parova, Adrian Benčić i Nika Gorički (CK Zagreb) poraženi su u polufinalu od zagrebačkog para Ivković/Aleksić. Željka i Tomislav Benčić zaustavljeni su u polufinalu od kasnijih pobjednika u kategoriji, para Gorički/Križanić te su s Adrianom i Nikom podijelili treće mjesto.