Uspjela oboriti i dva rekorda

BRAVO! ‘Olimpovka’ Jana Pavalić vratila se s Europskog prvenstva u Rumunjskoj s broncom oko vrata

Objavljeno: 12.07.2022. zagorjeinternational

Jana Pavalić, plivačica zabočkog kluba ‘Olimp’, nastupila je na Europskom prvenstvu u plivanju za juniore i juniorke u Rumunjskoj, a kući se vratila s broncom oko vrata koju je osvojila u disciplini 50 metara leptir, javlja Radio Stubica.

Pavalić je u polufinalu imala najbolje vrijeme, 26,50, a to je ujedno i njen apsolutni hrvatski rekord, a uspjela je oboriti i apsolutni rekord na 100 metara slobodno, i to kao prva plivačice ženske štafete 4×100 metara slobodno. Plivala je s vremenom 56,09 i time oborila još jedan rekord, no to ipak nije bilo dovoljno hrvatskoj štafeti da se plasira u i finale.

Na 50 metara slobodno, Pavalić je osvojila peto mjesto, a u toj je konkurenciji bila najmlađa. Također, natjecanje je zaokružila i osmim mjestom kao članica štafete Hrvatske 4×100 metara mješovito.

Njen brat Petar Pavalić je na Europskom prvenstvu nastupio u disciplinama na 50, 100 i 200 metara leđno te je u sve tri discipline bio je solidan, ali nije uspio doći do polufinala.

Inače, europska prvakinja je na ovom natjecanju postala Lana Pudar iz BiH.