VRHUNSKI REZULTATI ATLETIČARA IZ GORNJE STUBICE

Članovi AK Rudolf Perešin na Veteranskom prvenstvu Hrvatske osvojili 22 medalje, od čega 12 zlatnih

Objavljeno: 18.06.2018. JJ

Članovi Atletskog kluba Rudolf Perešin iz Gornje Stubice proteklog su vikenda nastupili na nekoliko natjecanja i osvojili vrlo dobre rezultate. Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za juniore, održanom u Splitu, nastupio je Andrija Palička. Prvakom Hrvatske postao je prvi dan, u trčanju na 1500 metara, a drugi dan je u utrci 3000 zapreke osvojio srebrnu medalju.

Samo žene

U Zagrebu, na DM utrci na kojoj su nastupile samo žene, Suzana Dinjar je u konkurenciji od čak 862 žena osvojila 26. mjesto. Valentina Pavalić je bila 203. Franka Borovec 420., Marta Borovec 655. i Marija Borovec 676. U Varaždinu, na 4. kolu Hals lige, utrci od 1500 metara, pobijedio je Bruno Kos. U Vrbovcu na polumaratonu Nikola Škvorc je bio treći.
Po prvi puta članovi AK Rudolf Perešin nastupili su i na Veteranskom prvenstvu Hrvatske, održanom u Zadru, gdje su osvojili 22 medalje, od čega 12 zlatnih, osam srebrnih i dvije brončane.

Pojedinačni rezultati

Frano Duspara je u kategoriji M45 osvojio zlatnu medalju u disciplinama bacanje kugle, bacanje diska, 1500 m, 5000 m i u štafeti 4 x 400 m, a srebrnu medalju je osvojio u štafeti 4 x 100 m. Zoran Komar je u kategoriji M35 osvojio zlatnu medalju u štafeti 4 x 400 m, srebrnu medalju na 400 m, 800 m i u štafeti 4 x 100 m i brončanu medalju na 1500 m i 5000 m. Neven Čorko je u kategoriji M35 osvojio zlatnu medalju na 400 m, 800 m i u štafeti 4 x 400 m, i srebrnu medalju na 1500 m, 5000 m i u štafeti 4 x 100 m. Dražen Dinjar je u kategoriji M40 osvojio zlatnu medalju na 1500 m, 5000 m i u štafeti 4 x 400 m i srebrnu medalju u štafeti 4 x 100 m.