Irena Šafranko, kandidatkinja SDP-a za gradonačelnicu Krapine:

“Krapina mora biti županijsko središte u svakom smislu. Samo zajedno možemo stati na kraj beznađu i zato izađite na izbore i budite onaj glas koji će zauvijek promijeniti našu budućnost”

Objavljeno: 08.05.2021. zagorjeinternational

SDP-ova kandidatkinja za gradonačelnicu Krapine Irena Šafranko kaže kako je sa svojim gradom rasla, a sada stari s njime, svjesna da se budućnost događa izvan Krapine.
– Svojom kandidaturom za odgovornu gradonačelničku funkciju želim dovesti budućnost u Krapinu. Želim grad u kojem svi njegovi stanovnici imaju gdje raditi, u kojem radna mjesta osiguravaju plaću dostojnu čovjeka i u kojem se ljudi druže i imaju povjerenje jedni u druge. Kad to ostvarimo, ostvarit ćemo sve. Želim grad sretnih ljudi – ističe Šafranko.
Kaže kako je Krapina postala grad propuštenih prilika i polako tone u beznađe.

Bez plana

– Svi mi vrlo jasno vidimo da se u našem gradu stvari ne planiraju, već događaju. Događaju se stihijski, dok naše susjedne općine i gradovi snažno grabe naprijed. Dokaz tome su i pisane predizborne samohvale aktualne vlasti jer je iz njih jasno vidljivo da se radi o projektima koji nisu plod rada gradonačelnika i gradske uprave, već su realizirani iz županijskog i državnog proračuna – kaže SDP-ova kandidatkinja za gradonačelnicu te posebno pritom ističe aktualni projekt izgradnje kružnog toka kod Osnovne škole “Ljudevit Gaj”.
– Investitor tog projekta nije Grad Krapina, već Hrvatske ceste. Taj projekt nosi nadimak “za veću sigurnost djece”, a prava istina je da se teški kamionski promet, prečesto izvanredni prijevoz koji izlazi iz prometnog profila ceste, i dalje odvija neposredno uz školu jer alternative nema. Odvijat će se čak i bliže školi, budući da je za potrebe projekta oduzet znatni dio školskog dvorišta. Odgovorna gradska vlast bi pitanje sigurnosti djece riješila na način da taj promet makne iz centra grada. Uz to, olakšali bismo život i građanima i poduzetnicima – ističe Šafranko.
Naglašava i kako je višegodišnji financijski okvir narednog perioda izuzetno važan za grad.

Radna mjesta

– Naš grad vapi za kvalitetnim radnim mjestima koja dolaze iz tvrtki koje stvaraju novu vrijednost. Naš grad mora ići u korak s potrebama djece i biti spreman za mlade generacije na kojima svijet ostaje. Javnim gradskim prijevozom eliminirat ćemo socijalnu i svaku drugu isključenost naših sugrađana iz okolnih naselja. Našim umirovljenicima osigurat ćemo dostojanstveno starenje i aktivan život, sukladno njihovim interesima. Krapina će postati zeleni grad, a gradska uprava servis građanima jer je imperativ osigurati utjecaj javnosti na donošenje odluka. Naš grad može biti grad najviše kvalitete života! Tim ljudi, koji stoji iza mene, spreman je vratiti Krapinu na mjesto koje joj pripada. Krapina mora biti županijsko središte u svakom smislu. Samo zajedno možemo stati na kraj beznađu i zato izađite na izbore i budite onaj glas koji će zauvijek promijeniti našu budućnost i budućnost našeg grada! – zaključuje Irena Šafranko.

Najnovije po kategorijama

OD 23. LIPNJA: Pješaci će moći prolaziti nadvožnjakom, teretni promet preusmjerit će se novoizvedenom dionicom spojne ceste, a evo koji su obilazni pravci za ostala vozila

GRAĐANI SE MOLE ZA RAZUMIJEVANJE: Zbog radova na spojnoj cesti Zabok – Krapina, idući tjedan se za sav motorni promet zatvara nadvožnjak Lepajci

OD 23. LIPNJA: Pješaci će moći prolaziti nadvožnjakom, teretni promet preusmjerit će se novoizvedenom dionicom spojne ceste, a evo koji su obilazni pravci za ostala vozila

Objavljeno: 18.06.2021. AB
“Za vrijeme pandemije dobar dio gospodarstva nije mogao disati punim plućima – dobro je iskoristiti ovakve prilike, da damo mogućnost izlagačima da se predstave i da nešto prihoduju“
BRAVO! Zlatarski mališani tijekom cijele su školske godine pomagali napuštenim životinjama – prikupljali donacije, a neki su čak i volontirali u Skloništu “Luč Zagorja”

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter