Žarko Tušek jedini kandidat za predsjednika zagorskog HDZ-a

SPREMNI SU PREUZETI VLAST: “Krapinsko – zagorska županija treba političke promjene. Stagniramo u odnosu na ostale, a prvenstveno nedostaje velikih investicija u industriji, turizmu i poljoprivredi“

Objavljeno: 17.11.2020. jelenajazbec

HDZ Krapinsko – zagorske županije u Krapini je održao press konferenciju na kojoj je predstavljen jedini kandidat za predsjednika ŽO-a, aktualni predsjednik Žarko Tušek, te četvorica kandidata za potpredsjednika ŽO-a, na nadolazećim unutarstranačkim izborima.  

Kandidati za potpredsjednike Županijskog odbora stranke su Mirko Krznar, predsjednik Općinske organizacije HDZ-a Konjščine, dugogodišnji načelnik Konjščine te aktualni potpredsjednik Županijskog odbora, Zoran Gregurović, predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Krapine, gradonačelnik Krapine i potpredsjednik Županijskog odbora, Zdravko Tušek, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede, predsjednik OO HDZ-a Bedekovčine i Alen Gerek, izvršni direktor u Hrvatskoj pošti, potpredsjednik Županijskog odbora i povjerenik HDZ-a grada Zaboka.   

Okosnica HDZ-a

– Uvjeren sam, poštujući vrijednost svih ostalih stranačkih kolegica i kolega koji će biti kandidati za druge dužnosti, da je ovo okosnica HDZ-a Krapinsko – zagorske županije, s iznimnim životnim, političkim i profesionalnim iskustvom, koji mogu meni kao aktualnom predsjedniku Županijske organizacije, i ukoliko mi stranka da podršku i dalje, držati leđa i zajedno sa mnom graditi u zajedništvu i slozi Hrvatsku demokratsku zajednicu, kao stožernu i najjaču političku snagu na području Krapinsko – zagorske županije. Ovdje je s nama i novooimenovani tajnik Županijskog odbora, gospodin Mišo Grilec i novooimenovani politički tajnik Županijskog odbora gospodin Radovan Hercigonja, načelnik Budinščine. Zahvaljujem svim našim članicama i članovima, svim našim utemeljiteljima, svim našim zajednicama, mladeži HDZ-a, simpatizerima i prijateljima, što su svih ovih godina, a to je sada već polako deveta godina mojeg vodstva stranke na području Krapinsko – zagorske županije, bili podrška razvoju HDZ-a, koji su vjerovali u program i ideju HDZ-a, vrijednosti HDZ-a i što su zajedno sa mnom gradili stranku ovdje na području naše županije. S njihovom podrškom, snagom i elanom, HDZ je na području treće izborne jedinice na proteklim parlamentarnim izborima ostvario najbolji rezultat u svojoj političkoj povijesti. Povijesnih pet mandata jasna je poruka kakve su vrijednosti na području sjeverozapadne Hrvatske, kako ljudi ovdje žive i da ljudi nisu slijepi. Da ljudi vide tko se bori, koja Vlada vodi Republiku Hrvatsku, kako u ovim teškim vremenima odgovorno vodimo našu domovinu i da vide sve kapitalne projekte. Taj politički rezultat zalog je onoga što ćemo raditi u vremenu koje je ispred nas – istaknuo je Žarko Tušek.

Rekao je i kako je vrijeme za političke promjene na području Krapinsko – zagorske županije.

Drugačija platforma

– Prije četiri godine krenuli smo graditi novi tim. Temelj nam je bilo stranačko zajedništvo, suradnja i osjećaj da politički život koji ima svoju dinamiku, može počivati na kvalitetnim i zdravim međuljudskim odnosima. Ovi ljudi iza mene gradili su kulturu dijaloga, kulturu suradnje, i unutar sebe, i prema ostalim dionicima političkog života. To je i najvažnije jer ako je svrha našeg političkog rada bilo koja dužnost, stranačka ili javna, taj je rad bespotreban. Mi smo tu da bismo služili našem kraju i našim ljudima, da bi iza nas bili rezultati i projekti. Realni smo, nikada nećemo sve ocrnjivati, ali smatramo da Krapinsko – zagorska županija treba određene političke promjene. Mislim da su svi ljudi svjesni da posljednjih 12 godina stagniramo u odnosu na ostale regije oko nas. Nedostaje velikih investicija, prije svega u industriji, turizmu, poljoprivredi. Ponosimo se našim zdravstvenim turizmom, ali niti tu nemamo nekih ozbiljnijih rezultata. Mislim da svaka era nosi svoje izazove, nove koncepte i traži nove ljude, stoga mislimo da je sada vrijeme da i u Krapinsko – zagorskoj županiji ljudi uistinu shvate da je potrebno stvoriti jednu drugačiju platformu, komunicirati na drugačiji način i da je potrebno krenuti naprijed. Tu, naravno, vidimo kao lidera Hrvatsku demokratsku zajednicu. Ako pogledate Zagrebačku, Varaždinsku, Međimursku županiju, Grad Zagreb ili regije iz susjedne nam Slovenije… Mi možda u odnosu na neke druge krajeve Hrvatske koji su razoreni ratom, funkcioniramo nešto kvalitetnije, ali u odnosu na ono što bismo trebali biti, daleko smo od našeg potencijala i činjenice da ovdje u Hrvatskom zagorju ljudi mogu stvoriti dostojanstven i adekvatan život temeljem projekata koje je realizirala njihova regionalna samouprava. Okosnica našeg programa jest naš dosadašnji rad. Sve danas kapitalno na području naše županije odvija se uz potporu Republike Hrvatske i na to smo ponosni. Ishodišna točka jest sjednica Vlade koja je prije godinu dana održana ovdje u Krapina. Ona je kruna mojeg rada, kao predsjednika Županijskog odbora, i mojih kolega. Ono što smo tamo dogovorili, okosnica je našeg rada u vremenu ispred nas. Gotovo je nemoguće bez ozbiljne suradnje županijske i državne razine govoriti o elektrifikaciji pruge Zabok – Krapina pa do takozvane Lepoglavske spojnice, revitalizaciji pruge prema istoku županije, stubičkoj obilaznici, spojnoj cesti prema Krapini, završetku brze ceste do Marije Bistrice. To su kapitalni projekti na kojima ćemo inzistirati i koji su temelj našeg stranačkog programa. Ovih pet kapitalnih projekata ujedno su i moj jedini osobni motiv da vodim županijski HDZ i iduće četiri godine – zaključio je Tušek.

Na novinarsko pitanje tko će biti HDZ-ov kandidat za krapinsko – zagorskog župana, rekao je kako su za sada usmjereni na unutarstranačke izbore, ali kako vjeruje da će do Božića donijeti neke političke odluke koje se tiču i kandidata za načelnike i gradonačelnike te župana.

Najnovije po kategorijama

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter