SPORT

Plivačica tuheljskog Natjecatelji biciklističke
Olimpa Ana Majsec utrke Tour of Croatia

odlična u Njemačkoj vozili i kroz Zagorje

A na Majsec, plivačica Plivačkog da. Osvojili su ukupno 16 medalja, od H rvatskim cestama se od 22. do se u nedjelju, sa startom u Sv. Mar-
kluba Olimp Terme Tuhelj, kao toga tri zlata, sedam srebra i šest br- 26. travnja vozila međunarodna tinu na Muri do Zagreba i s ciljem
reprezentativka Hrvatske, nastupala onci. Ana Majsec nastupila je u četiri
je proteklog vikenda na Otvorenom discipline i u svima postigla osobne biciklistička utrka Tour of Croatia, na zagrebačkom Trgu sv. Marka, a
prvenstvu Njemačke u plivanju za os- rekorde. Najbolji plasman ostvarila koja je uživo na Eurosportu promo- jednim se dijelom utrka odvijala i
je u disciplini 50 metara leđno i s re- virala hrvatske ljepote, a održala kroz područje Krapinsko-zagorske
obe s invaliditetom.
Na natjecanju je nastupilo 557 natje- zultatom 53,45 sekunde osvojila peto se pod pokroviteljstvom Vlade Re- županije, na relaciji s dolaskom iz
catelja iz ukupno 42 zemlje. Hrvatski mjesto. Dva puta je bila deseta i to na publike Hrvatske, uz sponzorstvo pravca Lepoglave, pa kroz Novi Gol-
plivači plivali su u 58 individualnih 100 leđno i 100 prsno, a trinaesta je Hrvatske turističke zajednice, Mini- ubovec, Kuzminec, Švaljkovec, Sveti
starstva turizma i Ministarstva zaštite Križ Začretje, Zabok i dalje prema
disciplina i isplivali 34 osobna rekor- bila na 50 slobodno. (mlm)
okoliša i prirode. Peta etapa vozila Zaprešiću. (ZI)
Olimpovci osvojili 12 „Juraj centar“ iz
medalja na Festivalu Krapine osvojio
plivanja u Utrinama županijski Pikado kup

P livači Plivačkog kluba Olimp - i pokal, te prigodni poklon organiza- P roteklog vikenda održana je drugu godinu za redom ostvario plas-
Terme Tuhelj iz Tuheljskih Topli- tora, kao najbolja završnica kupa Krapinsko – man među prve tri ekipe po završetku
ca, proteklog su vikenda nastupili plivačica u B kategoriji i 20 bodova za zagorske županije u pikadu. Domaćin kup natjecanja. U finalu između Juraj
na kadetskom Festivalu plivanja u Mini Grand Prix Hrvatska. Tri odličja završnog turnira bila je ekipa Juraj Centra i Sunseta, rezultatom 3:2, bolji
zagrebačkim Utrinama. Na natjecan- osvojili su Vili Sivec i Nikola Ivekovići. Centar iz PK Pit Bull Krapina, a uz njih su bili domaćini te na taj način obranili
ju je nastupilo 425 natjecatelja iz svih Vili je bio zlatni na 100 leptir i dva plasman među najbolje osigurali su naslov od prošle godine.
najboljih hrvatskih plivačkih klubova puta srebrni na 200 i 400 slobodno, Loco iz PK Bikovo oko Zabok, Sun- Za pobjedničku ekipu nastupali su:
te jednog iz Rumunjske. Za ekipu a Nikola Iveković tri puta srebrni na set Začretje iz PK Jedinstvo Sveti Križ Boris Hrestak, Mirko Hrestak, Juraj
Olimpa nastupilo je sedam plivačica 100, 200 i 400 slobodno. Nikola je os- Začretje te Žile iz PK Scorpion Hum na Hrestak, Dražen Mužar, Darko Mužar,
i plivača koji su ukupno osvojili 12 vojio i 20 bodova za Mini Grand Prix Sutli. Mladen Hrestak i Krešimir Hrestak.
medalja - šest zlatnih, pet srebrnih i Hrvatska. Hana Sivec bila je zlatna na U polufinalnim susretima Sunset je Krapinska ekipa predstavljat će Zagorje
jedno brončano. Četiri zlatna odličja 200 leptir, a Lara Lončarić srebrna na pobijedio Žile sa 3:0, a identičnim na završnici državnog kupa, koja se
osvojila je Tesa Novak u kategoriji B i 800 slobodno. Iduće natjecanje za rezultatom je Juraj Centar pobije- održava 6. lipnja u sklopu Svjetskog
to na 100, 200 i 400 slobodno, te 200 najmlađe Olimpovce je 9. i 10. svib- dio Loco. U utakmici za treće mjesto i Europskog prvenstva u sportskoj
mješovito. Za zbroj nja u Splitu na natjecanju “Grdelin sv. zabočki Loco bio je uspješniji od Žila te dvorani Žatika u Poreču. (ZI)
bodova iz četiri discipline osvojila je Duje“. (mlm)