U Vatrogasnom domu u Zlataru održana je 138. Godišnja Skupština DVD-a Zlatar, na kojoj je prisustvovao i krapinsko
– zagorski župan Željko Kolar. On je tom prigodom predsjedniku DVD-a Željku Spevecu poklonio monografiju o Hrvatskom
zagorju, s posvetom u kojoj je čestitao na dugogodišnjem uspješnom i požrtvovnom radu, sa željom da zlatarski vatrogasci
s ponosom nastave bogatu tradiciju koja je započela sa ocem hrvatskog vatrogastva, Gjurom Deželićem. (ZI)

Udruga vinara i vinogradara Zagorska brajda Budinščina organizira za članove i druge zainteresirane, stručno
predavanje o zaštitnim sredstvima u vinogradima. Predavanje će se održati u petak, 13. ožujka, u 19.00 sati u
Vatrogasnom domu u Budinščini. O zaštitivinograda govorit će agronomi Ivan Havajić i Ivica Šantek. (ZI)

2. Međunarodni kickboxingturnir "Zabok 2015."

Krapinskim borcima osam, a zabočkim sedam odličja

Članovi Kickboxing kluba „Krapina“ i kluba "Ninja Zabok" uspješno su se tijekom vikenda natjecali na 2. Međunarodnom
kickboxing turniru „Zabok 2015“. Ukupno je nastupilo 214 natjecatelja iz 31 kluba iz tri države - za krapinski klub borilo se
devet natjecatelja, a za zabočki osam.
Iz krapinskog kluba Vanessa Krsnik je u kategoriji djevojčica početnica do 22 kilograma osvojila 2. mjesto, a Antonija Grgurić u
kategoriji starijih kadetkinja do 60 kilograma 3. mjesto.
Antonela Cesarec borila se u kategoriji djevojčica u dvije skupine - do 28 i do 32 kilograma. U prvoj kategoriji zauzela je 2.
mjesto, dok je u kategoriji do 32 kilograma otišla korak dalje i osvojila 1. mjesto.
Ana Cesarec u kategoriji juniorki preko 70 kilograma također je osvojila 1. mjesto, dok je Michelle Krsnik, starija kadetkinja u
kategoriji do 42 kilograma zauzela 3. mjesto.
Svoj drugi turnirski nastup imali su braća Belošević – Nikola je u kategoriji dječaka početnika do 28 kilograma zauzeo 3.
mjesto, dok je Martin ostao na 5. mjestu u kategoriji mlađih kadeta početnika preko 47 kilograma.
Svoje drugo natjecateljsko iskustvo imao je i David Balon, koji je u kategoriji starijih kadeta do 47 kilograma, osvojio 3. mjesto.
Antonio Presečki u kategoriji mlađih kadeta početnika do 37 kilograma osvojio je 5. mjesto.
Što se tiče Zabočana, u dječjoj kategoriji je Patrik Krznar osvojio treće mjesto, Benjamin Gojšić peto, a Karlo Slunjski treće
mjesto. U kategoriji mlađih kadetkinja početnica do 47 kilograma, Michelle i Laura Franjčec osvojile su treće, a Sara Krznar
drugo mjesto, dok je Leona Bartolin u kategoriji do 32 kilograma osvojila prvo mjesto. Odličje je Zabočanima donio i Dario
Glogoški, koji je u kategoriji do 47 kilograma osvojio drugo mjesto. (ZI)