P. 10
Str. 10

Zabočki srednjoškolci na državnom natjecanju učenika
ugostiteljsko-turističke struke osvojili dva zlata

Učenici srednje škole Zabok osvojili su na državnom natjecanju učenika ugostiteljsko-
turističke održanom u Biogradu na Moru od 18. do 21. ožujka 2015. godine dvije zlatne
medalje.
Na natjecanju svoja znanja, sposobnosti i vještine pokazala su 103 učenika iz 38 hrvatskih
i dvije slovenske ugostiteljsko-turističke škole, u osam natjecateljskih disciplina - pet
gastronomskih i tri turističke discipline.
Krešimir Plašć, učenik 4. razreda, smjer turističko-hotelijerski komercijalist, osvojio je zlatnu
medalju u disciplini Predstavljanje hladnog izloška. Također zlato, u disciplini
Predstavljanje turističke destinacije osvojila je i Željka Krznar iz istog razreda.
Inače, sve mlade nade hrvatskog turizma su ocjenjivali i njihov rad vrednovali profesionalci
i stručnjaci iz realnog sektora - istaknuti eksperti, šefovi i direktori raznih službi poznatih
hotelskih kuća i turističkih organizacija. U okviru raznih događanja koja su pratila
natjecanja bile su organizirane razne edukativne radionice za mentore i učenike - o
maslinama i proizvodnji maslinova ulja, o enologiji i sommelierstvu, o barskim
mješavinama i sl., a predstavljen je i projekt zabočke škole „Medenjak uz kavicu“, kao jedan
od rijetkih i održivih učeničkih projekata. (ZI)

Pregršt medalja tuheljskih „Vukova“ Stubičke Toplice

u Udinama i Lepoglavi Održana osma smotra projekata za

Članovi tuheljskog WUSHU kluba „Hrvatski vuk“ u talijanskim ljudska prava
Udinama sudjelovali su na otvorenom prvenstvu Italije. Kao
članovi hrvatskog tima, zlatne medalje osvojili su Rene Javorić OŠ Stubičke Toplice bile su domaćin osme županijske smotre
Ilić u kategoriji do 50 kilograma, Miroslav Felja u kategoriji do projekata iz Nacionalnoga programa odgoja i obrazovanja za
45 kilograma, Krunoslav Felja u kategoriji do 35 kg, Alen ljudska prava i demokratsko građanstvo. - Građanski odgoj i
Javorić Ilić u kategoriji do 30 kilograma i Lea Beber u obrazovanje kroz modul „Projekt građanin“, primjenjuje se u
kategoriji do 35 klograma. Srebro je osvojila Tamara Gašpert u školama diljem Zagorja više od deset godina, a
kategoriji do 55 kg , a Leon Beber u kategoriji do 45 kilograma međupredmetno uvođenje građanskog odgoja u škole
osvojio je četvrto mjesto. Tuheljski vukovi nastupili su također i omogućilo je lakše realiziranje projekta – rekla je predsjednica
u Lepoglavi na Svjetskom kupu u kickboxingu. Zlata su osvojili županijskog povjerenstva Smotre Snježana Romić de dodala
Krunoslav Felja, Alen Javorić Ilić, Lea Beber, Mario Ahec i kako je uvjerena da će prezentirani projekti biti još jedna
Martina Tušak, dok su bronce osvojili Toni Slovenec, Dominik potvrda kako se žive prava i odgovornosti u našim školama,
Papić, Tamara Gašpert i Lucija Lepej. Četvrta mjesta osvojili su kako se potiču aktivnosti koje doprinose napretku rada u
Miroslav Felja i Leon Beber. Rene Javorić Ilić sudjelovao je i na školama i lokalnim sredinama.
Gala večeri koja se održala nakon službenog amaterskog dijela. Na Smotri je bilo prikazano deset projekata, sedam učenika
Mlade vukove iz Tuhlja sada čeka još i Prvenstvo hrvatske u osnovnih škola i tri projekta učenika srednjih škola.
savate boxingu, Prvenstvo Balkana u Ateni te Europsko Prezentiralo ih je 40 učenika koji su ih pripremali sa svojim
prvenstvo u Sofiji. (mlm) mentorima. Za Državnu smotru su predloženi svi projekti.