Uspjeh mlade teniske nade iz Andraševca, inače dvostrukog prvaka Krapinsko – zagorske županije

Tomislav Wilco Račić (10) osvojio srebro na turniru u Ogulinu, ukupno je treći u regiji Središte

Objavljeno: 30.06.2021. AB

Tomislav Wilco Račić (u sredini na fotografiji op.a.) iz Andraševca osvojio je  drugo mjesto u finalu teniskog turnira za dječake do 10 godina koje je u organizaciji Hrvatskog teniskog saveza proteklog vikenda održano na terenima Teniskog kluba Ogulin. U Ogulinu je Račić pobijedio sve protivnike do finala, gdje je izgubio od drugorangiranog igrača u regiji, Ivana Božičevića iz TK Frankopana (Ogulin). Račić, koji će na jesen biti učenik 4. razreda OŠ Oroslavje, je inače dvostruki prvak Krapinsko – zagorske županije u tenisu u uzrastima do 11 i do devet godina, a poslije četiri turnira je ukupno na trećem mjestu regije Središte za dječake uzrasta do deset godina. Hrvatski teniski savez naime dijeli Hrvatsku na šest regija, a Krapinsko -zagorska županija spada u regiju Središte. Na turniru je također sudjelovao još jedan dječak iz Krapinsko -zagorske županije, Amon Đukez iz TK Zlatar. Sljedeći turnir je u Zlataru 3. srpnja 2021.godine.