Nezavisna kandidatkinja Jelena Bašić uz podršku HNS-a ulazi u utrku za gradonačelnicu Klanjca

“Došlo je vrijeme za promjene. Možemo i drugačije i bolje – Klanjec mora postati grad po mjeri svakog svog stanovnika”

Objavljeno: 07.04.2021. zagorjeinternational

Jelena Bašić ulazi u utrku za gradonačelnicu Klanjca kao nezavisna kandidatkinja uz potporu Hrvatske narodne stranke – liberalnih demokrata. Riječ je o osobi velikog radnog i životnog iskustva koja ističe da je spremna svoje znanje pretočiti u zaštitu i razvoj interesa svog rodnog grada Klanjca kako bi u njemu podigla standarde življenja te ga zajedno sa svojim suradnicima transformirala u bolji, uspješniji i za život ugodniji grad, koji u jednakoj mjeri brine kako za one najmlađe, tako i za građane treće životne dobi.

Podizanje standarda

– Grad Klanjec po mnogočemu zaostaje od drugih sredina u Krapinsko – zagorskoj županiji i vrijeme je da se to promjeni. Svjedočimo presporom i neinventivnom razvoju grada. Od loše komunalne infrastrukture u rubnim dijelovima grada i naseljima u kojima stanovnici još nemaju javne rasvjete i pristupnu cestu do svojih kuća, a dječja igrališta su utopija, do toga da postoje brojna opasna klizišta koja nisu sanirana. Europska sredstva nedovoljno se iskorištavaju, a gospodarska zona godinama je u stanju mirovanja – navodi Bašić i pred sugrađane izlazi s konkretnom vizijom razvoja grada.

Podizanje standarda efikasnosti, učinkovitosti i dostupnosti javne gradske uprave pokretanjem e-referenduma putem kojeg će se svaki stanovnik direktno moći uključiti, sudjelovati i izjasniti se o pitanjima od važnosti za grad. Razvoj svih naselja Klanjca bez pogodovanja. Javnost i transparentnost sjednica Gradskog vijeća – ističe Jelena Bašić.

Gospodarsko osnaživanje Jelena Bašić nudi kroz daljnje ulaganje u razvoj poduzetničke zone, ulaganje u malo i srednje poduzetništvo te obiteljska poljoprivredna gospodarstva kao nosioce poljoprivrednog, ali i turističkog razvoja klanječkog kraja.

– Klanjec je grad bogate povijesne i kulturne baštine i potrebno je iskoristiti sve njegove potencijale te ga pozicionirati kao europsku i svjetsku turističku destinaciju jer sa znamenitostima poput Zelenjaka, utvrde Cesargrad, Galerije Antuna Augustinčića i brojnih drugih to svakako i zaslužuje – govori Bašić.

Kako bi mladi ostajali živjeti i raditi u svom gradu potrebno je osigurati standarde življenja dostojne 21. stoljeća. Veći poticaji za novorođenu djecu, izgradnja dječjih igrališta u svakom naselju, veći broj učeničkih i studentskih stipendija, sufinanciranje školske kuhinje u svrhu poboljšanja školske prehrane i poboljšanje standarda umirovljenika, bolja prometna povezanost sa Zabokom, Zaprešićem kao i sa Zagrebom, od kojeg je Klanjec udaljen svega 50-ak kilometara, izgradnja šetnice do Zelenjaka, povezivanje i suradnja sa drugim općinama i gradovima u zajedničke projekte, osobito u kontekstu turizma i revitalizacije željezničke pruge, samo su dio programa i planova s kojima Jelena Bašić namjerava uz potporu svojih sugrađana realizirati u gradu Klanjcu.

– Došlo je vrijeme za promjene. Možemo i drugačije i bolje! Vrijeme je da gradu Klanjcu vratimo sjaj a njegovim žiteljima dostojanstven život kakav zaslužujemo – poručuje Jelena Bašić.

Velika radna energija

Potporu kandidaturi Jelene Bašić za gradonačelnicu Grada Klanjca dao je i predsjednik županijske organizacije HNS-a i uspješan načelnik susjedne općine Kumrovec, Robert Šplajt, koji u njoj vidi odličnog partnera u provedbi zajedničkih projekata usmjerenih u razvoj ovog dijela Krapinsko – zagorske županije.

– Jelena je osoba velike radne energije i inovativnog pristupa rješavanju problema i vjerujem da će uz potporu svojih sugrađana uspjeti u namjeri da Klanjec učini ljepšim i udobnijim gradom za život, rad i odmor. U tome ima moju osobnu podršku ali i podršku Županijske organizacije HNS-a – zaključuje Šplajt.

Podršku kandidaturi Jelene Bašić dao je i potpredsjednik Županijske organizacije HNS-a i aktualni zamjenik župana za gospodarstvo, Anđelko Ferek Jambrek:

– Kad imate osobu koja ima viziju i zna što želi, tada nije problem dobiti podršku, jer upravo ovo što Jelena nudi je ono što Klanjcu treba. Kroz svoj program jasno pokazuje brigu za sve svoje sugrađane, ali i za kompletan razvoj grada. Takvi ljudi potrebni su nam, ne samo u Klanjcu, već u svakoj našoj općini i gradu. Jedino s takvim ljudima i s takvim vizijama razvoja naše Zagorje možemo učiniti još boljim – zaključio je Anđelko Ferek Jambrek.

Najnovije po kategorijama

“Ljudi s naše liste su ljudi koji misle svojom glavom. Držim do svoje riječi i moja će ekipa biti korak naprijed u odnosu na to što su građani navikli do sada”

FRONTMEN ZADRUGE ULAZI U POLITIČKU ARENU: Krešimir Končevski kandidat je inicijative "Zabok, naš grad" za zabočkog gradonačelnika

“Ljudi s naše liste su ljudi koji misle svojom glavom. Držim do svoje riječi i moja će ekipa biti korak naprijed u odnosu na to što su građani navikli do sada”

Objavljeno: 15.04.2021. zagorjeinternational
SURADNICE I PRIJATELJICE: Tri talentirane zagorske umjetnice prve izložile svoje radove u novootvorenoj umjetničkoj galeriji Westgate Shopping Cityja

UMJETNOST JE U VELIKOM STILU STIGLA U NAJVEĆI TRGOVAČKI CENTAR U EU: Dan uoči obljetnice rođenja Leonarda Da Vincija, otvorena je izložba “Svaki dan ART“, Maje Vukine Bogović, Mateje Harapin i Martine Harapin

SURADNICE I PRIJATELJICE: Tri talentirane zagorske umjetnice prve izložile svoje radove u novootvorenoj umjetničkoj galeriji Westgate Shopping Cityja

Objavljeno: 14.04.2021. zagorjeinternational
NEUSTRAŠIVA ZLATARŠČANKA: “Lokacija je Abu Dhabi, datum 19. lipnja, a protivnica Layla McCarter. Ja ne izbjegavam nikoga. Nadam se da ovog puta neće imati opravdanja”

VELIKI POVRATAK IVANE HABAZIN: Prošlog je vikenda u Dubaiju pobijedila Gruzijku i osvojila pojas WBC Middle East prvakinje, a onda iste noći potpisala ugovor za svoj idući nastup

NEUSTRAŠIVA ZLATARŠČANKA: “Lokacija je Abu Dhabi, datum 19. lipnja, a protivnica Layla McCarter. Ja ne izbjegavam nikoga. Nadam se da ovog puta neće imati opravdanja”

Objavljeno: 13.04.2021. zagorjeinternational

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter