Uspješan nastup troje zagorskih predstavnika na državnom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom

Luka Đukez iz Lobora državni rekorder u bacanju koplja

Objavljeno: 30.09.2020. JJ

Proteklog vikenda u Puli je održano Otvoreno pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u atletici za osobe s invaliditetom – Croatia Open 2020. Nastupilo je 85 sportaša iz 14 klubova, a boje Zagorja branilo je troje natjecatelja – Ivana Vlahović iz Krapinskih Toplica, Monika Čižmek iz Zlatara i Luka Đukez iz Lobora, koji su nastupili za AKOI URIHO iz Zagreba.
Prvog dana natjecanja u utrci na 100 metara u spojenim kategorijama T20-37-38-46 nastupile su Vlahović i Čižmek u konkurenciji sedam natjecateljica. Vlahović je zauzela odlično treće mjesto s vremenom 18,20 sekundi, a Monika je bila šesta s vremenom 25,36 sekundi.

Drugog dana natjecanja, Đukez je prvo nastupio u bacanju kugle u spojenim kategorijama T36-37-38 u konkurenciji sedam natjecatelja i s rezultatom 7,91 zauzeo četvrto mjesto. Nastupio je i u bacanju koplja u spojenim kategorijama T12-13-38-40-41-46-63 u konkurenciji devet sportaša, gdje je s rezultatom 15,20 metara zauzeo šesto mjesto. 15.20 metara ujedno je i novi državni rekord Hrvatske. Uz ovaj posljednji rekord, Luka je nositelj još dvaju hrvatskih rekorda, u bacanju kugle i trčanju na 1500 metara.
U ukupnom ekipnom poretku klubova, AKOI URIHO za koji su nastupili atletičari iz Zagorja zauzeo je treće mjesto, iza drugoplasiranog AK Odisej iz Kutine i prvoplasiranog AKOSI Agrama iz Zagreba.