Nije pronađen odgovarajući donor za Luciju Barac iz Tuhlja

AKCIJA SE NASTAVLJA: “Malena uskoro kreće s trećim ciklusom kemoterapija, nemojmo je iznevjeriti, podarimo epruveticu svoje krvi na tipizaciju…”

Objavljeno: 27.06.2020. JJ

Za malenu Luciju Barac iz Tuhlja, učenicu drugog razreda osnovne škole koja boluje od leukemije, još uvijek nije pronađen odgovarajući donor koštane srži. Podsjetimo, u Tuhlju se prije tri tjedna 586 potencijalnih darivatelja upisalo u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica, kako bi pomogli malenoj sumještanki, ali i svima ostalima kojima je nužna transplantacija krvotvornih matičnih stanica, međutim, akcija će se morati nastaviti.

Međunarodni registar

Kako je na svojem Facebook profilu napisala Mirjana Kos, i dalje se pozivaju ljudi velikog srca da se upišu u registar.

– Danima pokušavam ispisati najljepše riječi zahvale svima vama koji ste se svim srcem, vođeni ljubavlju, uključili u borbu za izliječenje naše lavice Lucije, koja boluje od leukemije (ALL). Gotovo poželim ovu objavu ispuniti riječima HVALA VAM. Kroz svo ovo vrijeme od kada se saznalo da je Luciji za izliječenje potrebno presađivanje koštane srži ili matičnih stanica iz krvi, pokrenula se rijeka ljubavi, jedinstva, humanosti, empatije, želje da se pomogne. Vjerujem da želite znati je li pronađen kompatibilan donor. Bila bih najsretnija da mogu reći DA, ali ipak to je NE. Još uvijek nije pronađen kompatibilan donor. Pretraživanje i tipizacija krvi se nastavljaju. Pretražuje se i registar od pet zemalja unutar Međunarodnog registra. Dragi ljudi, akcija davanja krvi na tipizaciju se nastavlja. Zavirite u svoje srce i dozvolite da izađe sva vaša ljubav, dobrota, humanost, podijelite ovu objavu, a ukoliko ste zdravi i u životnoj dobi od 18 do 40 godina, uputite se u vama najbliže transfuzijske centre i darujte epruveticu krvi za Luciju i druge oboljele. Upišite se na taj način u Hrvatski registar dobrovoljnih davatelja matičnih stanica iz krvi. U Hrvatskom registru je za sada tipizirano oko 61.500 uzoraka. DRAGI LJUDI POPUNIMO HRVATSKI REGISTAR, SPASIMO ŽIVOTE, LIJEK JE U NAMA – napisala je Kos.

Hrabra i optimistična

– Lucija vjeruje u sve nas, hrabro kreće od idućeg tjedna u treći ciklus kemoterapije u trajanju od 6 tjedana, gdje će terapiju primati gotovo svakodnevno. Naša mala lavica je potpuno spremna, tješi roditelje, jer radi povratka korone, njena majka neće moći biti uz nju u bolnici. Lucija je hrabra, sigurna da njezin donor uskoro stiže i na sve nas prenosi taj svoj zarazni optimizam, vjeru u dobrotu ljudi i svoje ozdravljenje. Molim vas, nemojmo je iznevjeriti, podarimo epruveticu svoje krvi na tipizaciju. Na poveznici možete se informirati o svojim najbližim transfuzijskim centrima, njihovoj lokaciji, adresi, kontakt telefonu. MOLIM VAS, POKAŽIMO LUCIJI DA JE ZAISTA CIJELA HRVATSKA UZ NJU, SVOJOM LJUBAVI I DOBROTOM, DARUJTE EPRUVETICU KRVI ZA NJU, PODIJELITE OVU OBJAVU. OD SRCA VAM HVALA u ime njezinih roditelja i moje osobno – ističe Mirjana Kos.

Najnovije po kategorijama

“Ti su programi i aktivnosti pokazali kako se radi u našim školama i vrtićima, a poticaj su i drugima da se priključe ovoj vojsci kvalitetnih ljudi”

DV "Maslačak" Krapinske Toplice, OŠ Zlatar Bistrica i SŠ Bedekovčina dobitnici su županijskih priznanja “Preventivni program/aktivnost godine“

“Ti su programi i aktivnosti pokazali kako se radi u našim školama i vrtićima, a poticaj su i drugima da se priključe ovoj vojsci kvalitetnih ljudi”

Objavljeno: 03.03.2021. Valentina Cigula
EKSPLOZIJA PROJEKATA: “U četiri godine povukli smo 215 puta više novca nego što je bio slučaj u mandatu prije nas, a za naredne četiri imamo spremne projekte vrijedne 2,5 mlrd. kuna”

REFORMISTI BACILI KARTE NA STOL: Radimir Čačić i službeno objavio kandidaturu za varaždinskog župana. Zamjenik će mu ponovo biti Robert Vugrin

EKSPLOZIJA PROJEKATA: “U četiri godine povukli smo 215 puta više novca nego što je bio slučaj u mandatu prije nas, a za naredne četiri imamo spremne projekte vrijedne 2,5 mlrd. kuna”

Objavljeno: 03.03.2021. zagorjeinternational
Protiv vozača predložena kazna od 22.000 kuna, devet mjeseci bez vozačke ili 60 dana zatvora, a protiv suvozača 10.000 kuna ili do 90 dana iza rešetaka

Policija u Zaboku zaustavila auto kojim je upravljao dobro im poznati 47-godišnjak bez vozačke, a s njim je bio 30-godišnjak kod kojeg su pronašli marihuanu, speed i Xanax

Protiv vozača predložena kazna od 22.000 kuna, devet mjeseci bez vozačke ili 60 dana zatvora, a protiv suvozača 10.000 kuna ili do 90 dana iza rešetaka

Objavljeno: 03.03.2021. AB
“Deficitarna smo profesija, u nekim krajevima Hrvatske ni nema edukacijskih rehabilitatora, pa su djeca pogrešno obilježena kao ‘zločesta i nemoguća'”

Marija Presečki - Zmajlović, rodom iz Petrovskog, jedna je od glavnih pokretačica nacionalne inicijative "Edukacijski rehabilitatori - ključ inkluzije"

“Deficitarna smo profesija, u nekim krajevima Hrvatske ni nema edukacijskih rehabilitatora, pa su djeca pogrešno obilježena kao ‘zločesta i nemoguća'”

Objavljeno: 02.03.2021. zagorjeinternational

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter