U Krapinsko - zagorskoj županiji 81 slučaj zaraze koronavirusom

DOBRA VIJEST: Svi liječnici iz OB Zabok koji su bili u kontaktu sa zaraženom pacijenticom negativni su i vraćaju se na posao

Objavljeno: 06.04.2020. AB

Na pressici Županijskog stožera za zaštitu i spašavanje priopćeno je kako je u Krapinsko – zagorskoj županiji zabilježen 81 slučaj zaraze koronavirusom. Od toga 34 u Pregradi, 14 u Krapini, sedam u Humu na Sutli, pet u Oroslavju, po četiri u Jesenju, Petrovskom i Zaboku, dvije u Donjoj Stubici te po jedna u Bedekovčini, Desiniću, Đurmancu, Krapinskim Toplicama i Radoboju.

– Bilo je i 11 dojava sumnje u kršenje samoizolacije, a za tri je osobe utvrđeno da su je i kršile, dok je 21 osoba zatečena da se kreće bez valjane propusnice. Inače, još uvijek imamo linearni rast, a u Pregradi se situacija smirila, što nam je drago – rekao je načelnik Stožera Anđelko Ferek – Jambrek.
Ravnatelj Opće bolnice Zabok Tihomir Vančina kazao je da je od petka zabilježeno deset novih slučajeva zaraze, međutim šest u petak, a četiri u subotu, dok kod testiranih u nedjelju nije zabilježen niti jedan zaraženi.

– Moram istaknuti i zadovoljstvo te zahvaliti našim djelatnicima i reći kako su svi naši djelatnici koji su bili u kontaktu sa zaraženom pacijenticom negativni te će se danas i sutra vratiti na posao – objavio je Vančina te dodao da u bolničkim izolacijskim jedinicama imaju ukupno 11 pacijenata.
Epidemiolog dr. Lipovac kazao je da se i dalje traži bliske kontakte zaraženih, koji se ne mogu odmah sjetiti s kim su sve bili u kontaktu.

– Čim dobijemo popis ljudi, odmah krećemo u potragu za njima – istaknuo je dr. Lipovac, dok je Davor Gredičak, ravnatelj Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Stubičke Toplice, u kojoj je jedna medicinska sestra zaražena korona virusom, rekao da su svi ostali medicinski djelatnici negativni, kao i pacijenti te da s malim brojem pacijenata ustanova nastavlja funkcionirati dalje.
Sjednica stožera bila je prilika i da ravnatelj Srednje škole Krapina Ivan Rozijan ravnateljici Doma zdravlja KZŽ Nadi Dogan uruči 60 maski s vizirima koje su proizveli.

– Zahvaljujem na ovoj vrijednoj donaciji Srednjoj školi Krapina, one će se podijeliti našim liječnicima i medicinskim sestrama, odnosno tehničarima. Inače, mi smo imali ukupno šest liječnika u samoizolaciji, no svi su se vratili na posao, nitko nije bio pozitivan na koronavirus – zaključila je Nada Dogan.

Najnovije po kategorijama

“Ti su programi i aktivnosti pokazali kako se radi u našim školama i vrtićima, a poticaj su i drugima da se priključe ovoj vojsci kvalitetnih ljudi”

DV "Maslačak" Krapinske Toplice, OŠ Zlatar Bistrica i SŠ Bedekovčina dobitnici su županijskih priznanja “Preventivni program/aktivnost godine“

“Ti su programi i aktivnosti pokazali kako se radi u našim školama i vrtićima, a poticaj su i drugima da se priključe ovoj vojsci kvalitetnih ljudi”

Objavljeno: 03.03.2021. Valentina Cigula
EKSPLOZIJA PROJEKATA: “U četiri godine povukli smo 215 puta više novca nego što je bio slučaj u mandatu prije nas, a za naredne četiri imamo spremne projekte vrijedne 2,5 mlrd. kuna”

REFORMISTI BACILI KARTE NA STOL: Radimir Čačić i službeno objavio kandidaturu za varaždinskog župana. Zamjenik će mu ponovo biti Robert Vugrin

EKSPLOZIJA PROJEKATA: “U četiri godine povukli smo 215 puta više novca nego što je bio slučaj u mandatu prije nas, a za naredne četiri imamo spremne projekte vrijedne 2,5 mlrd. kuna”

Objavljeno: 03.03.2021. zagorjeinternational
Protiv vozača predložena kazna od 22.000 kuna, devet mjeseci bez vozačke ili 60 dana zatvora, a protiv suvozača 10.000 kuna ili do 90 dana iza rešetaka

Policija u Zaboku zaustavila auto kojim je upravljao dobro im poznati 47-godišnjak bez vozačke, a s njim je bio 30-godišnjak kod kojeg su pronašli marihuanu, speed i Xanax

Protiv vozača predložena kazna od 22.000 kuna, devet mjeseci bez vozačke ili 60 dana zatvora, a protiv suvozača 10.000 kuna ili do 90 dana iza rešetaka

Objavljeno: 03.03.2021. AB
“Deficitarna smo profesija, u nekim krajevima Hrvatske ni nema edukacijskih rehabilitatora, pa su djeca pogrešno obilježena kao ‘zločesta i nemoguća'”

Marija Presečki - Zmajlović, rodom iz Petrovskog, jedna je od glavnih pokretačica nacionalne inicijative "Edukacijski rehabilitatori - ključ inkluzije"

“Deficitarna smo profesija, u nekim krajevima Hrvatske ni nema edukacijskih rehabilitatora, pa su djeca pogrešno obilježena kao ‘zločesta i nemoguća'”

Objavljeno: 02.03.2021. zagorjeinternational

Objavljeno u isto vrijeme

Pročitajte više s našeg weba

Prijavite se na naš newsletter