Olimpovci na plivačkom mitingu u Sesvetama osvojili šest medalja

POBJEDNICA PLIVAČKOG NATJECANJA: Jana Pavalić osvojila četiri zlata i srebro te pehar za najuspješniju kadetkinju

Objavljeno: 20.01.2020. IB

Proteklog je vikenda u Sesvetama na 25 m bazenu Jelkovec u organizaciji PK Medveščak Zagreb održan 9. Plivački miting Medo 2020., kao četvrti po redu HPS mini Grand Prix Hrvatska. Na dvodnevnom natjecanju za kategorije kadeta 06/07 godište, kadetkinja 07/08 godište, mlađih kadeta 08/09 godište i mlađih kadetkinja 09/10 godište nastupilo je oko 400 plivačica i plivača domaćih i inozemnih klubova, među kojima i Olimp iz Zaboka sa sedam djevojčica i šest dječaka, pod stručnim vodstvom trenera Ivice Androića i Lare Očić. Olimpovci su ukupno osvojili šest medalja, od toga četiri zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu medalju.

Vodstvo u poretku

Najbolja plivačica iz redova Olimpa bila je kadetkinja Jana Pavalić s osvojenim medaljama u svim disciplinama koje je plivala. Osvojila je četiri zlata, i to na 100 i 200 slobodno, 200 m leptir i 400 mješovito te srebro na 400 slobodno i pehar za najuspješniju kadetkinju, pobjednicu plivačkog natjecanja Medo 2020. Odličnim plivanjem i ostvarenim rezultatima Jana je preuzela vodstvo u ukupnom poretku plivačica u natjecanju za HPS mini Grand prix Hrvatske.

Broncu na 100 m leptir je osvojila kadetkinja Emma Horvat u konkurenciji s godinu dana starijim plivačicama. Bronci je pridodala šesto mjesto na 200 leptir i sedmo mjesto na 400 mješovito.

Vanja Bartol bila je šesta na 400 mješovito  i osma na 800 slobodno, a mlađa kadetkinja Helena Dinjar osma na 100 leptir, Mauro Šipek Glavač zauzeo je osmo mjesto na 100  prsno, deveto na 200 slobodno i 11. mjesto na  100 slobodno, Leon Novak bio je sedmi na 400 mješovito i mlađi kadet Patrik Dinjar četvrti na 400 slobodno, peti na 100 slobodno i peti na 50 slobodno.

Sljedeće natjecanje

Za Olimp su još nastupili Gita Vlahek, Lori Šipek Glavač, Hana Blažević, Ivan Fučkar, Enio Horvat i  Niki Horvat .

Sljedećeg vikenda na redu je Regionalno prvenstvo Hrvatske, Regije 4 za kadetkinje i kadete i mlađe uzraste koje će se održati na 25 m bazenu ŠRC Sisak.