Uspješan nastup plivača Olimpa na natjecanju “Sisak mali“

Toto Šipek – Glavač osvojio tri zlata i srebro te isplivao najbolji rezultat natjecanja na 50 m slobodno

Objavljeno: 02.12.2019. IB

Plivački klub Sisak – Janaf na bazenu sportsko – rekreacijskog centra Sisak protekle je subote bio domaćin tradicionalnog, 15. izdanja plivačkog natjecanja “Sisak mali“ i Memorijala Miriane Vasilj. Nastupilo je 436 natjecatelja iz 16 klubova Hrvatske i Bosne i Hercegovine, među njima i šest plivača Olimpa iz Zaboka – Helena Dinjar, Nadja Gorupić, Dominik Kramarić, Toto Šipek – Glavač, Patrik Dinjar i Pio Žnidarec.
Toto Šipek – Glavač osvojio je zlato u disciplinama  50 m leptir, 50 m slobodno, i 100 m mješovito te srebro u disciplini 50 m leđno, u kategoriji plivača rođenih 2010. godine. Samo dvije stotinke sekunde dijelilo ga je od brončane medalje u disciplini 50 m prsno. Isplivao je i najbolji rezultat natjecanja u disciplini 50 slobodno, s vremenom 32,61 sekunde. Patrik Dinjar osvojio je deveto mjesto u kategoriji plivača rođenih 2009. godine u disciplini 100 prsno.Ostali Olimpovci poboljšali su svoja ovosezonska najbolja isplivana vremena.

Pred najmlađim Olimpovcima je ove subote novi miting iz serije mini Grand-prix, “Sv. Nikola“- Varaždin.