Članovi Plivačkog kluba Olimp s 47. međunarodnog plivačkog mitinga u Zagrebu se vratili s pet medalja

Najuspješniji Olimpovac Patrik Erceg osvojio dva zlata i broncu

Objavljeno: 12.11.2019. JM

Na bazenu Sportskog parka Mladost u Zagrebu, u subotu i nedjelju održan je 47. međunarodni plivački miting, koji je ujedno i druga postaja HEP Grand Prix natjecanja Hrvatskog plivačkog saveza u sezoni 2019./2020. Nastupilo je 485 natjecatelja iz 47 klubova iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Češke, Italije, Slovenije i Hrvatske. Zanimljivo je da su natjecatelji imali prilike isplivati normu za Europsko prvenstvo u Glasgowu. Sukladno propozicijama organizatora, natjecatelji su bili podijeljeni u tri kategorije: otvorena kategorija, juniori i mlađi juniori. Boje Olimpa pod budnim okom sportskog direktora Ivice Androića branili su Vili Sivec, Petar Pavalić, Patrik Erceg, Hana Sivec, Lana Halapir i Magda Slovenec. Prijepodne su održane kvalifikacijske, a poslijepodne finalne utrke. Predstavnici Olimpa osvojili su ukupno pet medalja, pa je tako Patrik Erceg osvojio zlato u disciplinama 50 leptir i 100 leptir te broncu u disciplini 200 leptir u mlađoj juniorskoj kategoriji. U istoj kategoriji Petar Pavalić osvojio je broncu u disciplini 50 slobodno, dok je Hana Sivec osvojila broncu u disciplini 50 leptir, u kategoriji mlađih juniorki.