Na Jadran Grand Prixu u Splitu četvero plivača Olimpa osvojilo osam medalja

Najuspješniji Vili Sivec kući se vratio s jednim zlatom, tri srebra i jednom broncom

Objavljeno: 28.10.2019. IB

Plivački klub Jadran Split prošlog je vikenda na 25-metarskom bazenu Športskog centra “Poljud“ organizirao sedmo plivačko natjecanje Jadran Grand Prix. Nastupilo je više od 400 natjecatelja iz tridesetak klubova Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske. Plivačice i plivači, sukladno propozicijama Grand Prix natjecanja, bili su podijeljeni u tri kategorije – seniori/mlađi seniori, juniori i mlađi juniori. Zagorska malobrojna plivačka ekspedicija iz Splita se vratila s ukupno osam medalja. Najtrofejniji Olimpovac na ovom natjecanju bio je juniorski reprezentativac Vili Sivec, koji je u disciplini 200 leptir osvojio srebrnu medalju u svojoj i seniorskoj kategoriji, u disciplini 100 leptir također dvije medalje, srebro u seniorskoj i zlato u juniorskoj kategoriji, te jednu brončanu medalju u disciplini 50 slobodno u juniorskoj konkurenciji. Patrik Erceg, kadetski reprezentativac, je u disciplini 100 mješovito osvojio srebro i na 100 leptir zlato. Hana Sivec je osvojila srebro u disciplini 50 leptir u juniorskoj kategoriji. Petar Pavalić bio je nadomak medalje, osvojivši odlično četvrto mjesto u disciplini 100 leđno, s minimalnim zaostatkom od 24 stotinke.
Sljedeće natjecanje koje je pred plivačicama i plivačima Olimpa je Miting Mladosti, koji će se održati u Zagrebu 9. i 10. studenoga.