U Krapini održana brdsko – biciklistička utrka “Neandertalka“

Među 63 natjecatelja, po prvi puta sudjelovali i biciklisti iz Austrije i Slovenije

Objavljeno: 12.09.2019. JM

U nedjelju je u organizaciji Kluba alternativnih sportova Krapina (KASK) održana brdsko – biciklistička utrka “Neandertalka“. Ovaj sportski događaj okuplja svake godine sve više natjecatelja, pa je tako ove godine sudjelovalo njih 63, među kojima su po prvi puta sudjelovali i biciklisti iz Austrije i Slovenije.

Dvije staze

Natjecatelji su mogli birati između dvije staze, takozvane “Male Neandertalke“, dužine 30 kilometara i “Velike Neandertalke“, dužine 60 kilometara, a kiša koja je padala dva dana prije utrke, dodatno je otežala obje staze.
Na startu “Male Neandertalke“ skupilo se rekordnih 49 natjecatelja, a pobjedu u kategoriji muškaraca do 30 godina odnio je Hrvoje Lisac (BBK Krpelj), dok je drugo mjesto zauzeo Patrik Bogović (BBK Asi), a treće Denis Bogović (BBK Asi). U kategoriji muškaraca iznad 30 godina, prvo mjesto pripalo je Danielu Orelu (BK Ciklus), drugo mjesto Vjeranu Skupnjaku (KASK Krapina), a treće Vjeranu Stepaniću (BK Ciklus). U ženskim kategorijama, prva tri mjesta redom su zauzele Renata Hršak (BBK Krpelj), Željka Varjačić i Nataša Dobrenić (AK Sljeme). U sveukupnom poretku, postolja su osvojili Daniel Orel (BK Ciklus), Hrvoje Lisac (BBK Krpelj) i Parik Bogović (BBK Asi).

Šumski putevi

Na “Velikoj Neandertalki“, koja je ove godine bila iznimno teška zbog blata po šumskim putevima, u kategoriji muškaraca do 30 godina prvo mjesto izborio je Zvonimir Penezić (KASK Krapina), a drugo mjesto Goran Pavlinić (KASK Krapina). U kategoriji muškaraca iznad 30 godina, prvo mjesto pripalo je Gregoru Sikoseku (JB team Novo Mesto), drugo mjesto Roku Golobu (Bike Point Mali Lošinj), a treće Mihi Krajncu (Kofirajd). U sveukupnom poretku, na velikoj stazi prvo mjesto zauzeo je Gregor Sikosek (JB team Novo Mesto), drugo mjesto Rok Golob (Bike Point Mali Lošinj), a treće mjesto Miha Krajnc (Kofirajd).