Članovi Plivačkog kluba Olimp Zabok nastupili na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine u Zagrebu

NAJUSPJEŠNIJI VILI SIVEC: Osvojio devet medalja i postao dvostruki državni prvak

Objavljeno: 05.08.2019. JM

Ovogodišnje Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine održano je na olimpijskom, 50 metarskom bazenu PVC Mladost u Zagrebu, a u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza. Nastupilo je 310 plivačica i plivača iz 33 hrvatska plivačka kluba, među kojima i sedam natjecatelja Plivačkog kluba Olimp Zabok – Jana Pavalić, Hana Sivec, Magda Slovenec i Lana Halapir te  plivači Patrik Erceg, Petar Pavalić i Vili Sivec.  Prema propozicijama organizatora na Prvenstvu Hrvatske nastupili su plivači i plivačice s isplivanim kvalifikacijskim normama potrebnim za nastup.

Osobni rekord

Jedini osvajač odličja za Olimp bio je Vili Sivec iz Zaboka, učenik Gimnazije Antuna Gustava Matoša. Osvojio je ukupno devet medalja, od toga dvije zlatne, tri srebrne i četiri brončane. Državni prvak postao je u mlađe juniorskoj konkurenciji na 100 i 200 leptir. S isplivanim vremenom i osobnim rekordom na 100 leptir  (56,26 sekundi – 694 FINA boda) postao je treći junior i treći mlađi senior u državi, dok je na 200 leptir postavio osobni rekord (2:07,01 – 676 FINA bodova) te postao drugi junior i drugi mlađi senior u državi. Na 200 slobodno bio je srebrni mlađi junior s rezultatom 1:56,37 (673 FINA boda), a na 50 slobodno brončani s rezultatom 24,00  (661 FINA bod). Zadnjeg dana natjecanja otplivao je odličnu utrku na 100 slobodno s osobnim rekordom 52,77 i 702 FINA boda. Među mlađim juniorima bio je brončani.

Najmlađa plivačica

Valja napomenuti da su se Olimpovci ukupno 19 puta kvalificirali za finalne utrke. Najbliže medalji bila je juniorka Hana Sivec s osvojenim četvrtim mjestom na 50 leptir, te sedmim mjestom na 100 leptir. Najbolji plasman najmlađe plivačice Olimpa na ovom državnom prvenstvu bilo je iznimno vrijedno šesto mjesto na 50 slobodno i dva deseta mjesta na 100 leptir i 200 slobodno. Patrik Erceg još uvijek kadet, bio je osmi na 50 slobodno dok je Petar Pavalić bio trinaesti mlađi junior na 200 leđno. Magda Slovenec je svoj najbolji plasman otplivala na 50 leđno osvojivši dvanaesto mjesto, a Olimpova ženska štafeta u sastavu Jana Pavalić, Hana Sivec, Lana Halapir i Magda Slovenec osvojila je šesto mjesto na 4 x 200 slobodno. Slijedi ljetna četverotjedna stanka te potom pripreme u Šibeniku za novu natjecateljsku sezonu 2019./ 2020.