Članovi Atletskog kluba “Rudolf Perešin” iz Gornje Stubice uspješni na Prvenstvu Hrvatske za veterane

U ZAGORJE DONIJELI 30 ODLIČJA: Okitili se sa 17 zlatnih, sedam srebrnih i šest brončanih medalja

Objavljeno: 08.07.2019. JJ

Proteklog je vikenda u Rijeci održano atletsko Prvenstvo Hrvatske za veterane. Članovi Atletskog kluba “Rudolf Perešin” iz Gornje Stubice nastupili su s devetero natjecatelja i osvojili 30 medalja – 17 zlatnih, sedam srebrnih i šest brončanih. Nastupilo je 25 klubova.

Rezultati

Ranko Miholić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji M55 na pet kilometara te je bio član zlatne štafete M50 na 4 x 100 metara. Suzana Dinjar je osvojila dvije zlatne medalje u kategoriji W35, na utrkama od 800 i pet tisuća metara. Siniša Pasanec je u kategoriji M50 osvojio zlato u bacanju koplja i štafeti 4 x 100 metara te srebro u bacanju kugle. Zoran Komar je u kategoriji M35 osvojio zlato u bacanju koplja i u utrci na 800 metara, srebro na 200 metara i broncu u štafeti 4 x 100 metara.

Neven Čorko M35 je osvojio zlato u utrci na 400 metara, srebro na pet kilometara i broncu na 100 metara i 4 x 100 metara. Frano Duspara je u kategoriji M50 osvojio zlato u utrci na 1500 metara, srebro na 100 metara i u bacanju diska te broncu u štafeti 4 x 100 metara. Željko Lukina je u kategoriji M60 bio zlatni u disciplinama 400 metara, 800 metara, pet tisuća metara i 4 x 100 metara. Josip Kosec je u kategoriji M55 osvojio zlato na 4 x 100 metara, srebro na 800 metara i broncu na pet tisuća metara. Dražen Dinjar je u kategoriji M40 osvojio zlato na 800 metara, pet tisuća metara i bacanju koplja te broncu u štafeti 4 x 100 metara.

Utrka za mač

U Trakošćanu je pak održana peta Utrka za mač grofa Draškovića. Na utrci dužine pet kilometara nastupilo je 349 natjecatelja. Bruno Kos, član AK “Rudolf Perešin”, osvojio je drugo mjesto.