U konkurenciji 600 sportaša iz 25 država

Leon Beber iz Wolf Gym VT-a na Europskom wushu prvenstvu osvojio brončanu medalju

Objavljeno: 04.05.2019. IB

U Moskvi je održano Europsko wushu prvenstvo, na kojem je nastupalo preko 600 sportaša iz 25 europskih država. Kao član hrvatske wushu reprezentacije, u disciplini Qingda (borbe), u kategoriji starijih juniora do 65 kilograma, u pratnji trenera Roberta Špoljara, nastupio je Leon Beber iz Wolf Gym Veliko Trgovišće.  Leon je osvojio brončanu medalju te se istaknuo kao najbolji predstavnik Hrvatske u ovoj disciplini.  U osmini finala je pobijedio predstavnika Portugala, a u četvrtfinalu predstavnika Mađarske, dok je u polufinalnom ogledu vrlo tijesno izgubio od Rusa, Maksima Žitkova, koji je na kraju postao europski prvak.