Još jedno razočaranje za MNK Jesenje na domaćem parketu – splitski Universitas pobijedio 6:3

SVE BLIŽE POVRATKU U DRUGOLIGAŠKO DRUŠTVO: Deveto mjesto, koje jamči ostanak u Prvoj ligi, pet kola prije kraja “bježi” velikih 11 bodova

Objavljeno: 05.03.2019. AB

U susretu 17. kola 1. HMNL-a, splitski Universitas je slavio na gostovanju kod Jesenja 6:3. Splićani su poveli u 14. minuti golom Ecia Jurjevića te je dugo na semaforu svijetlilo 0:1, a onda u je u posljednjih osam minuta palo čak osam golova. Mijić je zabio za 0:2, no Gamilec u 35. minuti vraća domaćina u igru (1:2). Golovima Tustonjića i Mora u 36. minuti gosti dolaze do osjetnije prednosti (1:4), no domaćin se ne predaje te preko Majcenića i Gamileca dolazi na korak do izjednačenja. Dalje ipak nije išlo. Gosti su golovima Tustonjića i Trivkovića potvrdili veliku pobjedu te Jesenje potisnuli korak bliže povratku u drugoligaško društvo, jer im deveto mjesto, koje jamči ostanak u Prvoj ligi, pet kola prije kraja bježi velikih 11 bodova. U sljedećem kolu Jesenje gostuje kod MNK-a Brod 035, desetoplasirane momčadi prvenstva.