S Međunarodnog mitinga Victoria – Primorje u Rijeci, plivači Olimpa vratili se sa šest medalja

NAJUSPJEŠNIJI VILI SIVEC: Osvojio dva srebra i jednu broncu

Objavljeno: 18.02.2019. IB

Prošlog vikenda na bazenima Kantrida u Rijeci održan je 11. Međunarodni plivački miting Victoria – Primorje 2019., što je ujedno i treće natjecanje iz serijala HEP HPS Grand Prix Hrvatska. Nastupilo je 459 natjecatelja iz Velike Britanije, Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske. Plivački klub Olimp Zabok nastupio je s jednim plivačem i četiri plivačice. Ukupno su osvojili šest medalja, od čega tri srebrne i tri brončane. Najviše, tri medalje, osvojio je mlađi junior Vili Sivec. Bio je srebrni na 50 slobodno, s rezultatom 24,88 sekundi i na 100 leptir, s 58,38 sekundi. Na 100 slobodno bio je brončani, s rezultatom 54,54 sekunde. Dvije medalje osvojila je mlađa juniorka Tesa Novak. Bila je srebrna na 100 leptir, s rezultatom 1:06,17 i brončana na 200 slobodno, s rezultatom 2:10,17. Juniorka Hana Sivec bila je brončana na 100 leptir, s vremenom 1:06,23. Nadomak medalji, osvojivši četvrto mjesto, bila je na 50 leptir. Juniorka Lana Halapir plasirala se u finale discipline 200 leptir i bila šesta, a juniorka Magda Slovenec popravila je svoja osobna vremena. Iduće natjecanje održat će se u ožujku. Radi se o Ekipnom prvenstvu Hrvatske u Rijeci i Puli.