Plivači Olimpa na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu osvojili sedam medalja

VELIKI USPJEH: Jana Pavalić i Patrik Erceg novi kadetski državni prvaci

Objavljeno: 11.02.2019. IB

Na bazenu Mladosti u Zagrebu održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju za kadete, na kojem je nastupilo 170 plivačica i plivača iz 29 hrvatskih plivačkih klubova. Plivački klub Olimp iz Zaboka predstavljale su tri plivačice i dva plivača, koji su ukupno osvojili sedam medalja, od toga tri zlatne i četiri brončane. Državnim prvacima postali su Patrik Erceg u disciplinama 200 mješovito i 100 leptir te Jana Pavalić na 100 leptir. Patrik Erceg je na 200 mješovito s rezultatom 2:17,69. otplivao i osobni rekord. Državnim prvakom postao je i u disciplini 100 leptir, s respektabilnim vremenom ispod jedne minute, 59,36 sekundi, i također osobnim rekordom. Na 800 slobodno, 200 leptir i 200 slobodno bio je brončani.
Pravo iznenađenje priredila je Jana Pavalić iz Gornje Stubice na 100 leptir, postavši državnom prvakinjom u konkurenciji godinu dana starijih plivačica i s odličnim vremenom 1:08,83. Na 100 slobodno bila je brončana. U obje discipline popravila je svoje osobne rekorde. Unutar prvih 10 plasirala se ženska štafeta u sastavu Jana Pavalić, Vanja Bartol, Marija Žnidarec i Emma Horvat, osvojivši šesto mjesto. Mješovita štafeta na 4 x 100 slobodno u sastavu Mauro Šipek Glavač, Patrik Erceg, Jana Pavalić i Vanja Bartol osvojila je deveto mjesto. Mlađi kadet Mauro Šipek Glavač bio je 11. na 800 slobodno. Debitantice na ovom državnom prvenstvu bile su Emma Horvat, Vanja Bartol i Marija Žnidarec. Iduće natjecanje je za starije plivače idući vikend u Rijeci, na Victoria Primorje 2019. HPS Grand Prix Hrvatska.